Hledat

Drobečková navigace

ZŠ Dašice > Akce > Akce školy - archiv > 2015/2016 > Velikonoční slavnost v MŠ a ZŠ Dašice

Velikonoční slavnost v MŠ a ZŠ Dašice

  17. března v odpoledních hodinách mohl každý, kdo si chtěl připomenout velikonoční tradice, navštívit obě vzdělávací zařízení v Dašicích. Žáci a děti pro návštěvníky pod vedením svých pedagogů připravili jarně laděnou výstavu doplněnou o přehlídku tematicky zaměřených klobouků (autory jsou žáci VIII. a IX. třídy). Byl zde k vidění např. klobouk – pizza, dva klobouky – makety automobilů, jeden jednoplošník, velmi slušivý by na hlavě byl jistě basketbalový míč a mezi nejpovedenější patřil i kouzelníkův óbrklobouk. V průběhu návštěvy výstavy mohl každý zvolit svoji favoritku v soutěži o nejhezčí kraslici a sama musím konstatovat, že volba nebyla jednoduchá.

  Ve třech třídách se rozběhly velikonoční dílničky a žákovské prodejničky. Organizátorky dílniček nabídly možnost zkusit si práci s hlínou, děti měly tradičně velký zájem o zdobení velikonočních perníčků, sportovci měřili své síly ve skoku přes švihadlo a zručnost mohl každý vyzkoušet při transportu vajíčka na lžíci. S velmi zajímavým nápadem na jednu z dílen přišly také maminky. Naučily děti zdobení kraslic nádhernými duhovými barvami.

   Novinkou byl pro letošní rok čajový rituál, který velmi zodpovědně a zajímavě připravili žáci VII. třídy.

   Slavnosti oživili prodejci sýrů, květin a keramiky. Tradičně se zapojily zaměstnankyně školní jídelny. Lákaly návštěvníky na zdravé velikonoční jednohubky a výstavní jidáše.

   Ve vystoupení dětí a žáků byly Velikonoce propojeny se svátky, které s nimi souvisí. Začali jsme masopustním průvodem, krátce se dotkli příchodu jara a skončili tanečky, které doprovázely stavění májí. Velký dík patří panu Josefu Jarošovi, který nám poskytl pomoc s ozvučením této akce.

  Myslím, že se nemalé úsilí, které všichni vložili do uspořádání předvelikonočního odpoledne, vyplatilo a snad i vykouzlilo o nějaký úsměv víc na tvářích dětí i nás dospělých.

Za MŠ a ZŠ Dašice Mgr. Lada Morávková

IMG_2417.JPG

IMG_2331.JPG IMG_2413.JPG
IMG_2416.JPG IMG_2421.JPG
IMG_2354.JPG IMG_2350.JPG
IMG_2357.JPG IMG_2345.JPG
IMG_2362.JPG IMG_2369.JPG
IMG_2378.JPG IMG_2382.JPG
IMG_2386.JPG IMG_2404.JPG
IMG_2394.JPG IMG_2329[1].JPG