ZŠ Dašice > Projekty > EU a MŠMT projekty > Přírodní zahrada - propojení teorie a praxe ve výuce

Přírodní zahrada - propojení teorie a praxe ve výuce

Školní zahrada podruhé

Na základě žádosti u MŽP ČR získala dašická škola ze Státního fondu životního prostředí ČR  již druhou dotaci určenou ke zvelebení školní zahrady – celková výše dotace je 458 094Kč. Tím jsme dostali možnost doplnit prvky, které byly pořízeny z prvního příspěvku – skleník, vyvýšené záhony, kompostér, meteobudka, rašelina, … .

Vzhledem k tomu, že se nám nepovedlo z první výzvy pro nevyjasněné pozemkové vlastnictví vyčerpat finance na rekultivaci rybníčku, stala se hlavním cílem druhé dotace právě zmíněná  rekultivace rybníčku, který se nachází na pozemku školní zahrady a který byl bohužel v poměrně zchátralém stavu. Jako další položky jsou do projektu zařazeny kapénková závlaha, stromky a keře, pomůcky na výuku (lupa, dalekohled, psací podložky…), školní tabule do zahrady, týpí, ovocné stromy a další drobné prvky.

Jezírko už máme hotové, nyní budeme pracovat na jeho fauně a floře. Již také proběhlo výběrové řízení na týpí a jeho nainstalování se určitě bude hodit nejen ke školním a družinovým aktivitám, ale uvítají ho také táborníci z příměstských táborů.

Kapénkovou závlahu propojíme s nádobou na zachycování dešťové vody a bude sloužit k zalévání vysázených stromků a keřů. Zakoupením zahradních koleček a konví rozšíříme nářadí, které je potřebné pro práci na školním pozemku.

Čerpáním této dotace ale naše snaha o zpříjemnění prostředí školní zahrady určitě neskončí. V budoucnu chceme postupně zajistit i další zajímavé prvky.

Do přípravy a realizace projektu měla být zapojená také široká veřejnost. Tuto aktivitu se nám bohužel zatím nepovedlo z důvodu mimořádných opatření zrealizovat. Budeme se ale těšit, že všechny v následných obdobích ještě zvládneme.

Za ZŠ Dašice Mgr. Lada Morávková

publicita_plakát.jpg