ZŠ Dašice > Akce > Akce školy - archiv > 2018/2019 > Vánoční florbalový turnaj 2018

Vánoční florbalový turnaj 2018

Nabuzeni skvělým výkonem z listopadového florbalového turnaje v Holicích jsme se v pátek 14. 12. 2018 vydali do Pardubic na vánoční florbalový turnaj pořádaný DDM Alfa a očekávali jsme opět vítězné tažení. Tým v podobném složení jako na turnaji v Holicích, tedy Patrik Jouza, Ondřej Prášek, Lukáš Mergl, Martin Pokorný, Vít Krpálek, Daniel Šafařík a Adam Papoušek, doplnili ještě Vojtěch Morávek, Michal Čermák a růže mezi trním, Viktorie (Napsat celé jméno mi bohužel neumožňuje Směrnice na ochranu osobních údajů – GDPR).
   Po prvním zápase s velmi silným soupeřem ze ZŠ Choltice, který jsme bohužel prohráli 2 : 1, jsme museli uznat, že to tentokrát taková spanilá jízda opravdu nebude. Další prohra 2 : 1 nás čekala se soupeřem ze ZŠ Benešovo náměstí, který byl favoritem celého turnaje a hrál opravdu výborně. Všechny další zápasy jsme ovšem už vyhráli a celkově jsme skončili na krásném 3. místě.

body

Choltice

12

2

Velkou slabinou našeho týmu je souhra všech pěti hráčů na hřišti. Pokud hrajeme v rozestavění 3 + 1 (tedy 3 hráči v poli a 1 v bráně), tak jako na turnaji v Holicích a jako jsme zvyklí hrát na florbalovém kroužku v naší školní tělocvičně, dokáže náš tým podat neskutečné výkony. Což již několikrát ukázal na různých turnajích. Pokud se ovšem rozestavění změní na 5 + 1, které je ve florbale standartní, ale nejsme jej schopni v naší malé tělocvičně natrénovat, nastává problém a hráči si nedokáží rychle zvyknout na velký prostor a správné rozestavění.
   Velké poděkování patří organizátorům turnaje DDM Alfa za skvěle připravený turnaj a všem našim malým florbalistům za vzornou reprezentaci školy a krásné sportovní zážitky.

Filip Vlček, vedoucí florbalového kroužku

P_20181214_112002.jpg