Hledat

Drobečková navigace

ZŠ Dašice > Akce > Akce školy - archiv > 2015/2016 > Turnaj v přehazované

Turnaj v přehazované

   Ve čtvrtek 14. ledna jsme vyrazili vstříc sportovnímu dobrodružství do nedalekých Moravan. Jenže tato malá vzdálenost, cca 5 kilometrů, se ukázala jako veliká, protože jsme neměli ráno žádné přímé spojení autobusem. Tak jsme vyrazili pěšky do Kostěnic, sedli na vlak, ujeli 3 minuty vlakem a šup do tělocvičny. Zde na nás už čekali. V nádherné sportovní hale byla připravená tři hřiště na přehazovanou a celkově i s námi 5 týmů. My jsme postavili tým ze 4. třídy ve složení Aneta Tycová, Veronika Metelková, Adéla Rousková, Tomáš Táborský, Lukáš Peterka, Steve Osyka.

  Druhé naše družstvo bylo z 5. třídy – Radek Šprta, Dominik Runštuk, Ondřej Křičenský, Lucie Dvořáková, Petra Velšicová a Magdaléna Fenclová. Družstvo tedy vždy tvořily tři dívky a tři chlapci z jedné třídy. Dalšími týmy byly domácí Moravany a Holice, které přijely jen s 5. třídou. Hrála se tabulka každý s každým. Čas na hru byl 20 minut. Pravidla – s míčem jen jeden krok, možnost přihrávky, bod, když to soupeř nechytne, podání hodem a vítěz ten, kdo má na konci hrací doby více bodů.

   Družstvo ze 4. třídy obsadilo 4. místo, kdy porazili stejně staré družstvo Moravan. Ve zbylých zápasech vždy hráli proti starším týmům, což bylo citelně znát, ale bojovali do poslední vteřiny a určitě na turnaji nepropadli.

   Družstvo z 5. třídy obsadilo 3. místo, kdy porazilo mladší týmy a se stejně starými týmy Moravan a Holic prohráli těsným výsledkem. Zde bych pochválil výkon kluků, kteří táhli mužstvo.

Michal Morávek, vyučující ZŠ Dašice

 

DSC_0055.JPG

DSC_0005.JPG DSC_0008.JPG
DSC_0047.JPG DSC_0046[1].JPG
DSC_0052.JPG DSC_0054.JPG