Hledat

Drobečková navigace

Zápis do 1. ročníku > Akce > Akce školy - archiv > 2013/2014 > Slavnost jablek

Slavnost jablek

   Naše třídní hlasování o nejoblíbenější ovoce vyhrálo jablko. Rozhodli jsme se tedy, že si uděláme Slavnost jablek. A tak začaly jablečné přípravy. Nejprve se zdobila třída. Na jedné nástěnce vyrostl jabloňový sad. Druhou nástěnku zdobila papírová i skutečná jablka, pod nástěnkou stály košíky s jablky.

   Velkých a krásně vybarvených jablek je všude dost, ale my jsme hledali ta úplně maličká a soutěžili „O nejmenší jablíčko“. Další soutěž byla recitační. Až jsme se divili, v kolika básních se mluví o jablku. Samozřejmě jsme i zpívali. Na písničku „Měla babka“ jsme si i mazurku zatančili. Třída byla vyzdobená, přípravné práce dokončeny. Naše slavnost mohla začít.

   V pátek 25. října učebnice a sešity zůstaly doma. Do školy jsme dorazili s vlastnoručně sepsanou knihou s názvem „Co vím o jablku“ a jablíčkovým překvapením pro ostatní spolužáky. Každý svou knihu předvedl a ukázal své překvapení. Sešla se spousta krásných a nápaditých výrobků.

    Na naše výtvory se přišli podívat i čtvrťáci a páťáci, kteří nás na oplátku pozvali do tělocvičny na různé soutěže a ochutnávku jablečných dobrot.

   Děkujeme Kubizňákovým za mošt, Rouskovým za křížaly, Metelkovým za povidla a Kovářovým za jablečný koláč.

   Naši slavnost jsme ukončili ve třídě a rozešli se na podzimní prázdniny.

                                                                    žáci 2. třídy a J. Lorencová