Hledat

Drobečková navigace

ZŠ Dašice > Škola > Síň slávy

Síň slávy

V této sekci jsou vedeni žáci, kteří dosáhli významných sportovních úspěchů ve své kategorii a ve svém sportu.

Daniel Šafařík

    V roce 2013 Danek začal pravidelně docházet na fotbalové hřiště v rodných Dašicích, kde posléze začal hrát za místní Spartu Dašice. Fotbal ho hodně bavil a baví dodnes. Po nějaké době si ho tehdy vybral tým FK Pardubice, kam přestoupil a začal hrát za tento klub. Protože radost ze hry má stále a fotbalem se baví a díky lidem okolo se má možnost neustále zlepšovat, vybrali si ho v roce 2018 do fotbalové akademie FAČR, kterou začal navštěvovat. Díky tomuto odehrál řadu zajímavých utkání a turnajů po celé Evropě, a to s úspěchy, na které podle jeho slov nikdy nezapomene. Hrál v Salcburku (AU), Amsterdamu (N), Drážďanech (D), Gdaňsku (PL) a podobně.  V roce 2020 se svým týmem byl na finálovém turnaji v Benešově třetí, a to z výběru nejlepších týmů celé ČR.  V sezóně 2021/2022 se stal mistrem v České lize žáků. V sezoně 2022/2023 se stal vicemistrem mezikrajských výběrů ČR v Litomyšli a v roce 2023 klání mezikrajských výběrů v Třebíči ČR vyhráli. Se svým týmem dostali ocenění za první místo v anketě nejlepší sportovec Pardubického kraje za rok 2023 – kategorie družstvo. V sezóně 2023/2024 byl Daniel zvolen kapitánem svého mužstva FK Pardubice, a také dostal od fotbalové asociace ČR první pozvánky do kádru České reprezentace. 

Těší se, co mu fotbalový život přinese dál. A jaká je jeho malá rada nejen pro sport? „Když ti něco jde, baví tě to a chceš to dělat, dělej to!!!!!“

Daniel Šafařík: Role kapitána pro mě znamená velkou zodpovědnost | FK Pardubice

reprezentace.jpg foto_s_pohárem.jpg

 

Matyáš Roček (hokej)

   Maty začal s hokejem ve 4 letech v HC Chrudim, po krátké době přestoupil do HC Dynamo Pardubice, kde působí ve svém i starším ročníku.

Donedávna se věnoval i závodům na horských kolech, ale z časových důvodů již nezávodí.

V uplynulých sezonách získal na klubové úrovni s týmem řadu ocenění například:

1.místo v sérii republikových turnajů talentované mládeže Seven Hockey cup za ročník 2012 i za r. 2011.
1.místo v turnaji Memoriál Jiřího Bartoně za r.2011 a 2.místo za r.2012.

Účastní se také turnajů s výběrovými týmy na národní i mezinárodní úrovni.
Např. v r.2022 získal s výběrovým týmem Czech Stars 3.místo na mezinárodním turnaji v lotyšské Rize.

   Za zatím největší dosavadní úspěch považuje zisk 3.místa s výběrovým týmem Ice Dragons na prestižním mezinárodním turnaji WTT- World Talent Tournament -v dubnu 2023, kde zároveň obdržel individuální ocenění pro nejlepšího útočníka celého turnaje - The Best Forward U11 of WTT.

Z všemi dosavadními úspěchy stojí jeho odhodlání, tvrdá práce, pokora a samozřejmě přístup jeho trenérů. 

Jeho snem je stát se úspěšným hokejistou.

Matyáš1.jpg Matyáš3.jpg

 

Amélie Svobodová (tanec)

  Věnuje se tancování už od svých 2 let. Tancuje za Pohybové studio HROCH Pardubice. Specializuje se na disco dance a contemporary. Jejím největším snem je se se svou taneční skupinou probojovat na prestižní zahraniční soutěž. Tanec je pro ni celý život, ráda by si v budoucnosti zkusila roli trenérky a tanci se věnovala, co nejdéle to půjde.

Mezi její největší taneční úspěchy patří:

2023- Taneční skupina roku, mistrovství ČR a SR- 3. místo: art dance

2023- Taneční skupina roku, mistři Čech: disco

2023- Best of the best, 1. místo: disco, 1. místo: art

2022- TSR, mistrovství ČR a SR, 2. místo: disco, 3. místo: art dance

2022- CDO, mistrovství ČR - 1. místo: art, 2. místo: disco

2021- CDT, 1. místo: art

2018- TSR, mistrovství ČR, 2. místo: art

2018- CDT, mistrovství ČR, 1. místo: art

 

  Taneční tréninky má 2x týdně a další dva dny v týdnu věnuje atletice. Atletiku začala trénovat od roku 2021. Závodí za team AC Pardubice. Její nejoblíbenější disciplíny jsou skok daleký a sprint na 60 m.

Atletické úspěchy:

2023- 5-ti boj Královéhradeckého kraje- 1. místo

2023- Nejrychlejší chlapec a dívka Pardubic- 3. místo: 60m

Amálka1.jpg Amálka2.jpg

 

Dorotea Svobodová (tanec)

   Tanci se věnuje už od 1,5 roku. Trénuje ve skupině H20 v Pohybovém studiu Hroch Pardubice. Tréninky má třikrát týdně. Věnuje se disco dance a art dance.

Největší taneční úspěchy:

2023- Czech dance organization-mistrovství ČR v disco- 1. místo

2023- Taneční skupina roku- mistrovství ČR a SR v disco- 2. místo

2022- TSR, mistrovství ČR a SR, disco- 2. místo, art dance- 3. místo

2022- CDO-mistrovství ČR- art- 1. místo, disco- 2. místo

2021- CDT- 1. místo v artu

2018- TSR-mistrovství ČR- 2. místo v artu

2018- CDT-mistrovství ČR- 1. místo v artu

 

   Od roku 2021 se aktivně věnuje veslování. Od roku 2023 již aktivně závodí za veslařský klub ČVK Pardubice (Arosa). Trénuje dvakrát týdně a specializuje se na jízdu na dvojskifu a párovce.

Veslařské úspěchy:

2023- Pohár ČR ve veslařských trenažerech (Ergo show), Hodonín- 1. místo

2023- Labský čtyřboj, Račice- 1. místo

V dalších letech by se chtěla postoupit na zahraniční taneční a veslařskou soutěž.

Dorotka1.jpg Dorotka5.jpg

 

Eliška Zdeňková (tanec)

   Miluje gymnastiku a tanec. Od svých 3 let tancuje v Pohybovém studiu Hroch Pardubice. Soutěží v dětské věkové kategorii ve skupině H20, společně s Dorotkou Svobodovou.

Největší taneční úspěchy:

2023- Czech dance organization-mistrovství ČR v disco- 1. místo

2023- Taneční skupina roku- mistrovství ČR a SR v disco- 2. místo

2022- TSR, mistrovství ČR a SR, 2. místo v disco, 3. místo v art dance

2022- CDO-mistrovství ČR- 1. místo v artu, 2. místo v disco

2021- CDT- 1. místo v artu

2018- TSR-mistrovství ČR- 2. místo v artu

2018- CDT-mistrovství ČR- 1. místo v artu

Dříve se věnovala i karate, ve kterém získala zelený pásek. Eliščiným snem je zlepšovat se v gymnastice a vyhrát mistrovství ČR.

Eliska1.jpg Eliska2.jpg

 

 

Patrik Pecina (plavání)

   Patrik se začal plavat již v 1.třídě. V současné době plave v klubu SCPAP v kategorii juniorů. Trénuje každý den /i před vyučováním/. Většinu víkendů tráví na závodech. Díky vstřícnosti vedení ZŠ Dašice se v průběhu roku může zúčastnit několika přípravných soustředění. Patrik je výjimečný tím, že ovládá velice dobře všechny plavecké styly. Ve své kategorii juniorů patří k těm nejlepším v rámci ČR.

V současné době se svými výsledky proplaval mezi kategorii mužů.

Patrik3.jpg Patrik4.JPG

 

Sofie Pecinová (plavání)

Sofie začala plavat již v 1.třídě. Velice brzy přešla do týmu závodních plavců klubu SCPAP. Trénuje několikrát denně /i před vyučováním/.

Ve své kategorii patří mezi špičku v rámci ČR. Nejoblíbenější tratí je 400 m PZ, která je nejtěžší disciplínou obecně, zde se uplatňují všechny plavecké styly. S ohledem na časovou a fyzickou náročnost Sofie plave s láskou a nadšením. 

Sofie1.jpg

Vít Krpálek (plavání)

   Vítek plave cca od 5 let, od ledna 2015 začal plavat závodně za Plavecký klub Pardubice (PkPar). Jeho hlavní plaveckou disciplínou byla prsa, kde si vyplaval 3. místo v Poháru Čech. Postupem času si oblíbil znakařský styl. Trénuje každý den a skoro každý víkend závody po celé České republice.

    Za své výkony již obdržel spoustu medailí a diplomů. K největším úspěchům patří 3. místo v prsařském dvojboji na krajské úrovni o Modrou stuhu města Náchoda. Velmi výborná umístění má každoročně na mistrovství ČR, kde se umísťuje do 10. místa mezi juniory. Již několikrát se mu podařilo plavat finále i mezi dospělými plavci, což ho motivuje k ještě lepším výsledkům.

Vítek3.jpg Vítek4.jpg

 

Adam Papoušek (závody horských kol)

Začal jezdit závody na horském kole v 7 letech. První úspěchem byl závod na Hradeckém poháru. Tento seriál závodů jezdí dodnes a v roce 2020 v něm celkově zvítězil. Podařilo se mu zvítězit v Šumperském poháru a Jesenickém šneku a na Kole pro život byl celkově čtvrtý. Dále se pravidelně umisťuje na předních pozicích na: Prima cupu, Pražském poháru, Středečním poháru a dalších jednotlivých závodech, kterých ročně absolvuje mezi 50 až 60.

Věnuje se především závodům horských kol XCO, což jsou okruhy s překážkami. Mezi nejtěžší patří seriál závodů Český pohár XCO, kde se jezdí o mistra republiky. Zde se v roce 2022 umístil na 30. místě, čehož si velmi cení. Momentálně závodí za tým Bike freaks Holice a zkouší také cyklokros a cyklotrial. Do budoucna by chtěl u cyklistiky a celkově sportu vydržet a dosahovat dalších dílčích úspěchů a posouvat své limity.

Adam3.jpg Adam2.jpg

 

Ondřej Prášek (florbal)

Ondra začal hrát florbal v Sokole Pardubice v sezóně 2013-2014. Mezi jeho největší úspěchy patří:


2018 - turnaj mladších žáků ve Švédsku
2018-2022 - Akademie Sokol Pardubice
2019-2022 - Výběr Pardubického kraje
2022 - Olympiáda dětí a mládeže v Olomouci (za Pardubický kraj)
2021-2023 - Výběry talentované mládeže (ČR východ)
2022-2023 - 1.dorostenecká Superliga
2023 - Mistrovství ČR starších žáků (Sokoli Pardubice)

Ondra_Prášek_2023.jpg

Lukáš Valenta (střelba)

se věnuje střelbě ze vzduchové pušky za Střelecký klub Sezemice. Od září 2019 se aktivně účastní střeleckých závodů v kategorii do 12 let. Mezi jeho dosavadní úspěchy patří závod v Týništi nad Orlicí, kde obsadil třikrát 1. místo, jednou 2. místo a jednou 7. místo. Ve finále střelecké ligy Královéhradeckého a Pardubického kraje tak celkově obsadil 1. místo. Mezi další úspěchy patří 5. místo na soutěži v Kolíně, z Memoriálu Greplové v Hradci Králové 22. 2. 2020 přivezl zlatou medaili. Lukáš je teprve na začátku své sportovní kariéry, do dalších let mu proto přejeme mnoho dalších střeleckých úspěchů.

20200222_122940.jpg

 

Jakub Prášek (florbal)

   Narozen v Pardubicích 16. 2. 2002. Florbal hraje za Sokol Pardubice. Dřív hrál fotbal za SK Holice. Jeho prozatím největším úspěchem je v sezóně 2016/17 zařazení do sestavy 15 nejlepších hráčů Pardubického kraje. S tímto týmem vybojoval zlaté medaile na tradičním turnaji čtyř krajů. V nejbližší době ho čeká olympiáda dětí a mládeže (ODM 2017) v Brně, kde bude reprezentovat Pardubický kraj.

  Jakub Prášek (florbal)

 V budoucnu se bude snažit dostat do základní sestavy Pardubického A týmu a vyhrát s nim titul. Dále by se chtěl dostat na přední příčky bodování  Superligy. Jeho nejvyšším cílem je dostat se do České florbalové reprezentace a nakonec si zahrát za nějaký tým ve Švédské superlize.

 

Karolína Tabačková (basketbal)

Narozena 8. 9. 2004 v Pardubicích. Basketbalu se věnuje od svých 7 let. Karolína je hráčkou BK Studánka Pardubice. Hraje na postu pivot a křídlo v kategorii U17. Mezi její dosavadní největší úspěchy patří dvojnásobná účast na ODM, 4. místo na MČR U11 a účast v extralize v kategorii U17.

stažený_soubor.jpg

 

Pavlína Tabačková (basketbal)

Narozena 22. 2. 2001, se od 1. třídy aktivně věnuje basketbalu. Jejím domácím týmem je BK Studánka Pardubice, poslední dva roky je kapitánkou týmu, který se v letošním roce umístil na Mistrovství ČR v Praze na 3. místě. Už v minulosti dosáhla řady úspěchů v jednotlivých kategoriích. Vyhrála se svým týmem spoustu prvních, druhých i třetích míst na mnoha turnajích, mezi největší úspěchy patří první místo z Mistrovství ČR v roce 2014 konané v Týně nad Vltavou a třetí místo z Mistrovství ČR v roce 2014 konané v Hradci Králové. Od září 2016 nastupuje na Sportovní gymnázium Pardubice.

Podobně jako její starší sestra se tomuto sportu věnuje i mladší Karolína, žákyně Základní školy Dašice, i její kariéru budeme nadále sledovat a věříme, že vás budeme brzy informovat i o jejích sportovních úspěších. 

Pavlína Tabačková (basketbal)

Eliška Brychová (bowling)

Do školy bowlingu začala chodit v únoru 2014. Hraje za kategorii žactva do 9 let. Na začátku kariéry se zúčastnila Mistrovství České republiky (dále MČR), které probíhalo  v květnu 2014, kde obsadila 3. místo.  Hned následující rok se zúčastnila spousty turnajů a závodů. Vrcholem bylo v roce 2015 Mistrovství východních Čech, kde získala zlatou medaili, tím se kvalifikovala na MČR. MČR se tentokrát konalo na domácí půdě - v Pardubicích. Jen o vlásek jí uteklo vítězství a obsadila druhé místo.

Eliška Brychová (bowling)

Tréninky ve škole bowlingu má 2x týdně a někdy jezdí ještě trénovat s rodiči o víkendu. Na hraní má již své koule. Nejdříve hrála s koulí velikosti 6 LB, teď již má koule 7 LB.  Zatím stále využívá koule pro přímé hraní, ale již brzy bude přecházet na hraní s excentrickými koulemi – tedy s rotací. Jejím snem je maximální možný nához za celou hru, 300 bodů. V současné době má rekord 203 bodů. 

 

Libor Krpálek (plavání)

Narozen 30.10.2002 v Pardubicích. Libor plave od narození, od září 2014 začal plavat závodně za Plavecký klub Pardubice (PkPar). Jeho hlavní plaveckou disciplínou jsou prsa. Tréninky má každý den a skoro každý víkend závody po celé České republice. Za své výkony již obdržel spoustu medailí a diplomů. K největším úspěchům patří 2. místo v prsařském dvojboji na krajské úrovni o Modrou stuhu města Náchoda. Velmi výborné umístění měl na červnovém mistrovství ČR v Brně, kde získal dvě 4. místa na 100m a 200m prsa. Největším snem Libora je účast na Letní Olympiádě. Plaveckým vzorem je fenomenální americký plavec Michael Phelps.

Libor Krpálek (plavání) Libor Krpálek (plavání)

 

Vojtěch Veigert (tenis)

Narozen 16. 6. 2003 v Pardubicích. Je hráčem tenisu a ve své kategorii, a nejen v té, dosahuje obdivuhodných výsledků. Jeho domovským týmem je TK Pernštýn Pardubice 1897 a hostuje v TK Sparta Praha. Mezi jeho největší úspěchy patří ocenění „Kanáří naděje 2013“ a „Kanáří naděje 2014“. Tato ocenění jsou obdobou „Zlatých kanárů“ v dospělé kategorii. Hráč ji může získat pouze 2x do svých 16 let. Dalším úspěchem je 3. místo v žebříčku ČR kategorie ml. žáků v ročníku 2003 a ocenění nejlepší tenista východočeské oblasti za rok 2014 v kategorii ml. žáků. Je držitelem mnoha vítězství ve východočeských přeborech mladších i starších žáků.

Vojtěch Veigert (tenis)

Michael Špaček (hokej)

Narozen 9. 4. 1997 Pardubicích. Michael je hokejový talent už od svého dětství, celou svoji dosavadní kariéru spojil s hokejovým klubem HC ČSOB Pardubice. Je velkým příslibem nejen pro pardubický, ale pro celý český hokej. Ve svých mládežnických kategoriích vždy vynikal nad svými vrstevníky, a proto často hrál a hraje ve starších kategoriích, než do kterých patří svým věkem. Samozřejmě že svými výkony upoutal zraky reprezentačních trenérů a reprezentoval ČR v mládežnických reprezentacích. S tím je spojen jeho největší úspěch dosavadní kariéry a to stříbrná medaile z MS 18 z roku 2014.  Už ve svých 16 letech se poprvé objevil v Tipsport extralize - v zápase proti HC Kometa Brno, v současné době je stabilním hráčem A týmu. Jeho sen je zahrát si nejslavnější hokejovou ligu a to NHL.

Michael Špaček (hokej)

 

Věříme, že další úspěchy našich žáků budou přibývat, a že se naše síň slávy bude dále rozrůstat o další žáky.

Lukáš Budínský