ZŠ Dašice > Akce > Akce školy - archiv > 2015/2016 > RoadShow SPŠCH

RoadShow SPŠCH

Ne každá hodina chemie je zábavná a spojená s úchvatným či výbušným pokusem. U některých témat, jako je např. složení atomu, které zrovna se žáky v 8. třídě probíráme, se ani žádný názorný pokus ukázat nedá. Těžko budeme v našich skromných laboratorních podmínkách štěpit atom. To si mohou dovolit jen dva podivíni z českého seriálu „Byli jednou dva písaři“, kteří pomocí jednoduchého kladkostroje štěpili atom chleba.

Nechtěl jsem ovšem své žáky o nějaký pokus ochudit, proto za námi do školy přijel v pondělí 14. 12. 2015 „kouzelník“ se svou asistentkou ze Střední průmyslové školy chemické z Pardubic. Během hodiny zábavné chemie mohli žáci odhalit tajemství tajného písma, vidět výrobu „pasty pro slona“ a lávové lampy, vyrobit si bengálský oheň z pudingu a vypěstovat korály v chemikově zahrádce.

Podle ohlasů se žákům pokusy líbily a přispěly k většímu zájmu o chemii.

Filip Vlček, učitel chemie