ZŠ Dašice > Akce > Akce školy - archiv > 2010/2011 > Projekt "Naše vlast" > Praha

Praha

Ve vlastivědném učivu jsme se nejdříve seznamovali s učivem o naší vlasti obecně. Pracovali jsme s mapou a plány, opakovali si světové strany. Postupně jsme poznávali pohoří a nížiny, řeky, jezera, rybníky.

A nyní můžeme už cestovat. Kde začneme? Nejdříve navštívíme hlavní město. Informací o Praze jsme našli velmi mnoho, každého zajímalo ale něco jiného.

Někteří z nás si vybrali historii a psali o Pražském hradu, Karlovu mostu, Staroměstském náměstí, Národním muzeu, Vyšehradu. Dále nás zajímala pražská doprava, hlavně metro. Velmi mnoho informací jsme se dozvěděli o zoologické zahradě a ruzyňském letišti.

A teď bychom si alespoň některé poznatky rádi ověřili přímo v Praze. Až se počasí trochu umoudří, do Prahy se vypravíme a všechno si ověříme.

Žáci 4. třídy a třídní učitelka Jana Lorencová

některé práce žáků: