Mimořádné opatření > Pro rodiče > Mimořádné opatření

Na základě mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví je škola

od 11. 3. 2020

do odvolání

UZAVŘENA

Aktuální informace k situaci budou postupně poskytnuty na stránkách školy.

Žáci mají s platností od 11. 3. 2020 odhlášeny obědy. Po ukončení opatření a návratu do školy budou mít žáci obědy automaticky přihlášeny.

Poznámka:

Toto prohlášení lze použít pro případnou žádost rodiče o OČR na dítě do 10 let.

Mgr. Lada Morávková, ředitelka ZŠ Dašice

mimoradne_opatreni_-_uzavreni_zakladnich-_strednich_a_vysokych_skol_od_11.3.2020

Stanovisko ČSSZ k situaci ve výplatách dávek nemocenského pojištění

ČSSZ_žádost_o_ošetřovné - formulář

info_pro_rodiče_-_potvrzení_o_uzavření_školy_pro_zaměstnavatele

-------------------------------------11. 3. 2020----------------------------------------

Vážení rodiče,

od pátku 13. 3. budou na stránkách školy umísťovány studijní materiály (včetně instrukcí k práci s nimi) pro jednotlivé třídy za konkrétní předměty. Prosím o Vaši součinnost v zajištění plnění zadaných úkolů tak, aby žáci měli možnost zvládnout vzdělávací náplň ŠVP na tento školní rok.

Děkuji předem za Vaši spolupráci. Mgr. Lada Morávková

------------------------------13. 3. 2020-----------------------------------------

Vážení rodiče,

dnes jsou na stránky školy přidány studijní materiály pro naše žáky....ZDE....
Vypracovaná zadání, pokud mají žáci možnost, posílají zpět (oskenované, ofocené, jako prezentaci v elektronické podobě) vyučujícím na jejich pracovní e-maily (viz. Základní informace školy). Je možné založit dětem novou emailovou adresu, ve které bude na začátku obsaženo slovo „skola“ a která bude použita pouze k tomuto účelu. Na samotné práci musí být jméno a příjemní žáka.

Žáci si budou zpracované materiály uchovávat tak, aby je měli s sebou po návratu do školy.

V případě, kdy si dělají výpisky nebo dostávají prezentaci s novu látkou, se po návratu do školy budeme zabývat už pouze vysvětlením nejasností, nebudeme znovu učivo vykládat.

Studijní podklady budou přidávány postupně - vždy ve čtvrtek na další týden.

K rozšíření studijních pokladů je možné využít i třídní skupiny, pokud je žáci mají založené.

Sešity (včetně pracovních) si žáci nechávají u sebe, vypracovaná zadání budou předmětem kontroly po návratu do školy.

Pokud jste dali třídním učitelům ke komunikaci mailové adresy, mohou jich TU v současné situaci využít k zasílání zadání práce pro Vaše děti.

Děkuji velmi za Vaši spolupráci a věřím, že společně zvládneme i tuto formu vzdělávání.

13. 3. 2020 Lada Morávková, ředitelka ZŠ Dašice

------------------------------------------16.3.2020-----------------------------------------

Vážení rodiče,

vzhledem k dlouhodobému uzavření školy jsem byla nucena zrušit všechny školy v přírodě až do konce školního roku. Vy, kteří jste zaplatili zálohu nebo celou částku na tento pobyt, dostanete po návratu prostřednictvím Vašich dětí k vyplnění žádost o navrácení financí na Vámi uvedený účet. Bohužel nám pravidla účetnictví nedovolují vrátit finance bez této žádosti.

Děkuji za pochopení.

Lada Morávková, ředitelka školy

----------------------------------18.3.2020------------------------

Vzhledem k vyhlášení celorepublikové karantény je školní jídelna do odvolání uzavřena i pro cizí strávníky.
Aktuální informace sledujte na webové stránce školy.

Eva Růžičková, vedoucí školní jídelny

------------------------------23.3.2020-----------------------

Jak s dětmi doma situaci zvládnout?

Milí rodiče, dovedeme si představit, že dnes, kdy čelíme nákaze koronavirem, neprožíváte jednoduché období. Musíte zajistit chod domácnosti, vést děti při domácím vyučování, a do toho mnoho z Vás pracuje z domova. Posíláme Vám pár doporučení, jak tento čas zvládnout co nejlépe.

Více na adrese: https://blog.linkabezpeci.cz/koronavirus-jak-s-detmi-doma-situaci-zvladnout/

-------------------------------27.3.2020-------------------------

Pravidla pro ošetřovné se od března po celou dobu platnosti mimořádných opatření přijatých v souvislosti s COVID-19 mění. Více se dočtete ZDE .