ZŠ Dašice > Akce > Akce školy - archiv > 2013/2014 > Matematický klokan 2014

Matematický klokan 2014

V pátek 21. 3. 2014 se ve škole uskutečnila matematická soutěž Klokan, která se koná již od roku 1980 v téměř 30 zemích celého světa. Žáci jsou rozděleni do čtyř kategorií podle věku a jejich úkolem je vyřešit 24 logických úloh v daném časovém limitu, přičemž vybírají jedno z pěti nabízených řešení.

V kategorii Cvrček pro žáky 2. a 3. třídy se nejlépe umístili: Aleš Beran, Václav Vránek a Jindřich Svatoň ze 3. třídy.

V kategorii Klokánek pro žáky 4. a 5. třídy zazářili: Jan Pačes a Dominik Dvořák ze 4. třídy a Josef Szabo z 5. třídy.

V kategorii Benjamín pro žáky 6. a 7. třídy zabodovali: Magdalena Karlová a Klára Bidlová ze 7. třídy a Renáta Ždímalová z 6. třídy.

V nejstarší kategorii Kadet uspěli: Nikola Pátková a Pavlína Pošvářová z 9. třídy a Tezeza Škrobalová z 8. třídy.

Nejlepším řešitelem celé soutěže Matematický klokan 2014 se v naší škole stal Jan Pačes ze 4. třídy

Všem žákům, kteří vynaložili maximálního úsilí k dosažení dobrého výsledku, gratuluji.

Filip Vlček, vyučující ZŠ Dašice