ZŠ Dašice > Akce > Akce školy - archiv > 2018/2019 > Lyžák 2019

Lyžák 2019

V pondělí 25. února se naše čtyřiadvacetičlenná expedice vydala směr horské středisko Paseky nad Jizerou. Expedice byla složena ze žáků šesté, sedmé, osmé a deváté třídy. Ubytování a stravování bylo zajištěno v penzionu Na Buďárce, který byl vzdálen 500 metrů od sjezdovky. Středisko Paseky nad Jizerou nabízí modré a červené sjezdové tratě. Naše expedice byla rozdělena na pokročilé lyžaře a lyžaře začátečníky. Skupina začátečníků první dny pilovala svoje dovednosti na modré sjezdovce, pokročilí vyrazili na červené sjezdové tratě. První dva dny jsme se věnovali sjezdovému lyžování, ve středu byla na programu část zaměřená na běžecké lyžování. Někteří žáci se s běžkami setkali poprvé, což ovšem nebylo na škodu, protože se s nimi poprali statečně. Běžecká část zahrnovala výlet na běžkách běžeckými stopami v okolí sjezdovek. Tato část LVK byla jednou z nejlepších a nejzábavnějších částí. Děti si túru moc užily a hodně jsme se nasmáli. Jak se říká – „Kdo nepadá, jezdí pod svoje možnosti.“ Co se týká sjezdového lyžování, zvládli žáci videorozbor své jízdy a závod ve slalomu. Večerní program byl vyplněn přednáškami na téma Zásady bezpečnosti při pobytu na horách a sjezdových tratích a o historii sjezdového a běžeckého lyžování. Večer jsme hráli společenské hry. Myslím, že letošní lyžařský kurz se vydařil. Účast dětí byla velmi pěkná. Počasí nám vyšlo na jedničku, takže za rok se budeme těšit na další sněhové radovánky.

Za vyznavače zimních sportů Bc. Lukáš Budínský