Hledat

Drobečková navigace

ZŠ Dašice > Akce > Akce školy - archiv > 2013/2014 > Les ve škole

Les ve škole

Les ve škole poprvé

    Sedmáci se letos poprvé zapojili do programu LES VE ŠKOLE, který pořádá SDRUŽENÍ TEREZA (http://lesveskole.terezanet.cz/). Cílem programu je přiblížit dětem les jako ekosystém a zajistit jim interaktivní vyučování přímo v přírodě několikrát do roka. Odměnou pro žáky je získání nových informací, zlepšení vztahu k přírodě, adopce 10 m2 původního pralesa v Podještědí, získání certifikátu lesní třída, ale to nejdůležitější je spousta zážitků a dobrodružství.

   Naše putování lesem jsme začali trochu netradičně na školním pozemku během akce Spaní ve škole. Zde jsme si opekli buřty, poznávali rostliny, hráli jsme na schovku a postavili si domečky z proutí. Jak se nám povedli, se můžete podívat na fotografiích. Celá akce se vydařila a v květnu nás čeká další pokračování v lesích okolo Hradce Králové.

Sedmáci a třídní učitelka Jana Tůmová

Les ve škole podruhé

   Další exkurze se konala na začátku května do lesů v okolí Hradce Králové. Zde jsme navštívili Přírodní památku Na Plachtě, kde každoročně jezdí vojáci v tancích a žije kudlanka nábožná. Naše cesta pokračovala k rybníku Kříž, kde jsme stavěli Landarta z dostupného lesního materiálu. Putování jsme zakončili ve středověkém hradišti.

Sedmáci a třídní učitelka Jana Tůmová