Hledat

Drobečková navigace

ZŠ Dašice > Akce > Akce školy - archiv > 2015/2016 > Hrošiáda 2016

Hrošiáda 2016

    V úterý 31. 5. jsme vyrazili na jarní kolo 22. ročníku atletického víceboje Hrošiáda. Ostatním žákům, kteří nejeli, jsme ráno o půl sedmé zamávali z autobusu a vyrazili do nedalekého Hrochova Týnce, kde nás čekalo sluníčko, krásné sportoviště a spousta sportovních disciplín. Nově se, ke klasice – štafetě, hodu, skoku a sprintu, přidal běh na 200 či 400 m. Změna to byla pořádná.

  V kategorii 1. až 3. tříd se naše družstvo ve složení Tereza Vacková, Eliška Runštuková, Sean Gaži a Jakub Marek umístilo celkově na 5. místě. Což je krásné umístění – posun oproti podzimu o tři místa. Umístění odpovídá skvělým výkonům v běhu, ale chybičkám, kterých jsme se dopustili v technických disciplínách – malý odraz při skoku či pomalý rozběh na hodu.             

  V kategorii 4. - 5. tříd se družstvo skládalo z Radka Šprty, Lucie Dvořákové, Lukáše Peterky a Anety Tycové. Celkově se umístili opět na 5. místě. Skvěle zvládli sprint a běh na 200 metrů. Proti tomu hod míčkem či skok do dálky byly horší. Vyzdvihujeme Lukáše Peterku, který byl o rok mladší, ale nebylo to znát a Radka Šprtu, který zvládl vše skvěle. 

   Další kategorie 6 - 7. tříd ve složení Filip Metelka, Matěj Křičenský, Iva Fialová a Šárka Vinařová skončili na 7. místě z celkových osmi týmů. Vynikající štafeta, slabší skok do dálky a hod.

   Nejstarší kategorie 8. - 9. tříd složená z Anety Bartuškové, Jakuba Práška, Veroniky Johanidesové a Jirky Novotného skončili na součet s nižší kategorií na předposledním 7. místě. Výsledek je posun oproti podzimu. Stále je naší slabinou skok, velmi dobrá je naopak štafeta.

   Zde je krátký odstavec z úst samotných účastníků: Museli jsme brzy vstávat – v 6.10 byl sraz u školy. Vyrazili jsme do Hrochova Týnce. Po příjezdu jsme měli čas, a tak   jsme vyrazili do samoobsluhy na snídaňku. Pak to začalo. Nejdříve byl běh na 200 metrů, kde byli skoro všichni vyřízení. Další disciplína skok do dálky, poté přestávka. Sprint a kriketový míček byl vzápětí. Poté začalo pršet, a tak pořadatelé vyhlásili přestávku. Pak následovalo krásné vyhlášení a již na nás čekal autobus a oběd. 

  Děkujeme všem účastníkům za skvělé výkony, doufáme ve vylepšení drobných detailů a do dalších ročníků přejeme hodně úspěchů. Pořadatelům patří velké poděkování za skvělou akci.

Michal Morávek, vyučující ZŠ Dašice

IMG_1978.JPG

IMG_2001.JPG

IMG_2014.JPG

IMG_2034.JPG