Hledat

Drobečková navigace

ZŠ Dašice > Akce > Akce školy - archiv > 2015/2016 > Hrošiáda 2015

Hrošiáda 2015

Výsledky 22. ročníku Hrošiády

  Ve středu 30.9. jsme vyrazili do nedalekého Hrochova Týnce, kde se uskutečnil již 22. ročník Hrošiády. Počasí přálo, sportoviště nádherné, chování a jednání příkladné, ale jen ty výkony trochu zaostaly.

  V kategorii 1. až 3. tříd se naše „Baby“ družstvo ve složení Markéta Novotná, Eliška Kubíková, Vojta Morávek a Víťa Krpálek umístilo celkově na 8. místě.

  Což bylo bohužel poslední místo. Umístění odpovídá chybičkám, kterých jsme se dopustili – vyšlápnutí při sprintu, nevhodné sportovní oblečení a nepřipravenost jedné z členů týmu. Na druhou stranu je potřeba říci, že bojovali proti dětem o rok starším a perfektně zvládli štafetu a skok z místa. Věříme, že dané chybičky do příště odstaníme a bude to lepší.                     

  V kategorii 4. - 5. tříd se družstvo ZŠ Dašice  skládalo z Honzy Rybyšara, Lucky Bílé, Karolíny Tabačkové a Dominika Runštuka. Bodově jejich výkon byl lepší než poslední 8. místo, ale protože se výsledky kategorie 1. a 3. třída a právě tato kategorie sčítají, tak to byl chvost tabulky. Skvěle zvládli štafetu, sprint a skok do dalky. Proti tomu hod míčkem byl učiněné fiasko. Vyzdvihujeme Dominika Runštuka, který byl přikladným kapitánem týmu a Karolínu Tabačkovou, která táhla štafetu. 

  Nejstarší kategorie „veteránů“ 8. - 9. třída složená z Anety Bartuškové, Jakuba Práška, Jakuba Kuchaře a Věry Krajíčkové skončili na posledním 8. místě, protože jim chyběla skupina 6. - 7. třída pro součet bodů. Objektivně musíme potvrdit, že by to stejně lepší nebylo. Vyzdvihujeme štafetu – to byl souboj století. Poté již jen propast, kdy se nikdo z účastníků nevyhecoval k nějakého skvělému výsledku. Nad průměr vyčnívala Věra Krajíčková a snahou nepropadl Jakub Prášek.

Michal Morávek, vyučující ZŠ Dašice