Hledat

Drobečková navigace

ZŠ Dašice > Akce > Akce školy - archiv > 2009/2010 > Exkurze na hrad Bouzov

Exkurze na hrad Bouzov

        V úterý 11. května  2010  osmá a devátá třída výjimečně  po ránu nezasedly do lavic, ale nasedly do autobusu, aby se vydaly směr Javoříčko.

       Javoříčko je malebná vesnička v Olomouckém kraji a nás zajímala zejména proto, že s v její blízkosti  nachází rozsáhlý systém vápencových jeskyní.  Jeskyně jsou zpřístupněny pro veřejnost od roku 1939 a svou délkou chodeb se řadí k nejdelším jeskyním České republiky. Naše trasa  trvala téměř hodinu a byla dlouhá 800 metrů. Teplota v jeskyni se celoročně pohybuje  kolem 7 0C  a vlhkost vzduchu dosahuje 99%.  Jeskyně nás uchvátily zejména bohatou krápníkovou výzdobou, díky které se řadí mezi naše  nejkrásnější jeskyně .

       Po krátkém odpočinku a doplněním energie z vlastních zásob jsme se pěšky vydali na asi 5 km vzdálený hrad Bouzov. Počasí nám přálo,  a tak jsme si užívali krásnou procházku podél říčky Javoříčky, pak chvíli do kopce a už se před námi objevila silueta hradu.

      Při prohlídce hradu jsme měli velké štěstí na příjemnou průvodkyni, která měla pochopení i pro naše drobné vyrušování, legrácky a okouzlení červenými papučemi, které jsme si museli na parketách nazouvat, což vyvolávalo u některých z nás neobvyklé veselí.

       Po prohlídce hradu jsme se všichni těšili na občerstvení přímo v areálu, ale čekání na hamburger či hranolky se zdálo téměř nekonečné. Nakonec jsme se přece jenom všichni dočkali a mohli jsme se nasyceni a plni dojmů vydat autobusem na cestu domů.

                                    

                                                                          Věra Machtová a Světla Svatoňová

                                                                                tř.uč.  8.A            tř. uč. 9.A

 

všechny obrázky lze kliknutím zvětšit