ZŠ Dašice > Akce > Akce školy - archiv > 2014/2015 > Elektronika je cool 2015

Elektronika je cool 2015

V úterý 20. 1. začínáme na autobusové zastávce v Dašicích. Deset odvážných soutěžících. Když jsme se dostali do SPŠE v Pardubicích, tak nám řekli, ať jdeme do jídelny pro instrukce. V jídelně jsme se sešli i s dalšími školami. Našich 9 studentů dali do jedné dílny, protože jsme už pájeli. Zbylého dali do další skupiny, ale pro nás lépe. Lepší šance na umístění. Dorazili jsme do dílny. Měli jsme ještě čas, tak nám náš vedoucí vysvětloval vše, co už jsme se učili na praxi. Nastal čas soutěže, dali jsme se do toho. Výrobek byl policejní houkačka. Museli jsme pečlivě pájet, protože za kvalitu se dostávaly body, samozřejmě i za „krásu pájení“, což někomu mohlo dělat problémy. Moje sousedka se na to tak soustředila, až zlomila součástku, kterou jí samozřejmě dodali novou. Body se sečetly a teprve teď hrál roli čas, za který jsme to zvládli. Z každé dílny odměnili 3 nejlepší a ještě k tomu kdo byl první, tak postupoval do dalšího kola o hlavní ceny. Byl čas se přesunout na vyhlášení výsledků. Cestou tam jsme si koupili bagetu z automatu. Té námahy, co nám dalo, než jsme přišli na to, jak automat funguje, ale podařilo se nám. Dali jsme si svačinku, při čekání na otevření filmového sálu. Všichni jsme se usadili a čekali. První vyhlásili nejlepší z dílen. Obsadili jsme dvě 1. místa (Chlost, Šprta), jedno 2. (Branke) a jedno 3. (Svatoň). Z celkové soutěže jsme obsadili slušné 2. místo (Chlost). Byl čas jít na autobus. Při čekání jsme se ještě vyfotili na památku a hurá domů. Myslím, že jsme opravdu zabodovali.

Tereza Svobodová, IX. třída