ZŠ Dašice > Akce > Akce školy - archiv > 2013/2014 > Cesta do vesmíru

Cesta do vesmíru

Žáci VI. a VII. třídy se ve čtvrtek 5. 12. 2013 vydali na cestu do vesmíru. Přesněji řečeno, v Planetáriu hl. m. Prahy navštívili velice poučnou 3D projekci - Kde začíná vesmír. Mnohem větším lákadlem v planetáriu ovšem byly různé simulátory a trenažery. Mezi ty nejoblíbenější patřilo vozítko simulující jízdu po Měsíci a Marsu.

Druhou zastávkou v Praze bylo Staroměstské náměstí, kde v tento předvánoční čas probíhal trh se spoustou zajímavých dárků a dobrot. Pozornost dětí upoutal nádherně nazdobený vánoční strom a chodící čert. Největší atrakcí pro děti tu ovšem byl nad zemí levitující mnich, chodící žralok a rozzlobený slon.

Předposlední zastávka v Praze patřila hrám. V Muzeu Lega jsme strávili příjemnou hodinku prohlídkou zajímavých exponátů, kde se žáci mohli ponořit do minulosti a zažít dobu pirátů a rytířských soubojů, ovládnout věk, kdy nebe křižují vesmírné lodě Star Wars a blíží se obávaná Hvězda smrti, a nebo si postavit vlastní výtvor podle své fantazie.

Na závěr celého výletu jsme navštívili obří nákupní centrum Palladium, ve kterém se žáci bohatě navečeřeli a dokoupili poslední zásoby a dárky na cestu domů.

Filip Vlček, třídní učitel VI. třídy