ZŠ Dašice > Akce > Akce školy - archiv > 2012/2013 > Už jsme zase doma

Už jsme zase doma

Nejmladší školáci se rozhodli, že se vydají do školy v přírodě. Cesta začala na kostěnickém nádraží. Zamávali jsme rodičům a vlakem postupně dojeli do Pardubic, Hradce Králové a Rtyně v Podkrkonoší. Odtud už jsme museli do naší cílové stanice pěšky. Do penzionu v Jívce jsme dorazili krátce po poledni a náš pobyt mohl začít. Po cestě nám vyhládlo, proto jsme se nejdříve naobědvali. A pak už následovalo rozdělení do pokojů, stěhování kufrů a vybalování. Po ubytování jsme se vypravili na průzkum okolí. Naše první výprava vedla k rybníku Buchťáku. Protože sluníčko bylo uvězněné za mraky, rybník jsme pouze obešli a vraceli se lesem mezi krásně rozkvetlými bledulemi zase zpět k penzionu. Po večeři nás čekaly společné hry a soutěže v jídelně. A také první noc v cizím prostředí. Všichni byli ale stateční a se svými plyšáčky i bez maminky klidně usnuli. Další dny nás čekaly turistické cíle blízké i vzdálenější. Nejvzdálenější byl do Jiráskových skal. Cesta byla dlouhá asi 14 kilometrů a zvládli jsme ji i s výstupem na skálu, odkud byl krásný výhled na okolní krajinu. Nezanedbávali jsme ani učení. Každý den jsme četli, psali a počítali, i když jinak než ve škole. Užili jsme si spoustu legrace při společných hrách a soutěžích. Týden utekl jako voda, nastal úklid, balení zavazadel a cesta vlakem do Kostěnic. Všichni jsme se domů moc těšili.

za 16 statečných prvňáčků J.Lorencová, třídní učitelka