ZŠ Dašice > Akce > Akce školy - archiv > 2011/2012 > Školou chodí Mikuláš

Školou chodí Mikuláš

V pondělí se na naší škole objevil Mikuláš, andělé a Lucifer se svými pomocníky, aby se ujistili, zda je pravda, že jsou u nás hodné děti.

Nejdříve se zašli podívat do tříd prvního stupně, kde zjistili, že i ta hrstka „hříšníků“ není tak zlobivá, aby si je mohli čerti odnést s sebou do pekla. Děti dokázaly, že jsou hodné a zazpívaly písničku nebo odříkaly básničku, aby ukázaly, že jsou i učenlivé. Nejčastěji byla slyšet známá říkanka „Mikuláš ztratil plášť“.  Čerti si chtěli odnést nejen děti, ale i paní učitelky, které na prvním stupni učí, děti je však nedaly.

Poté následovala návštěva předškolních tříd ve školce. Děti recitovaly krásné básničky, které je naučily jejich milé učitelky. V knize hříšníků andělé našli drobné prohřešky, děti slíbily, že už se nebudou opakovat.

Za sliby a krásné básničky byly rozdány dárečky, které si děti určitě vychutnaly.

Poslední na řadě byly třídy druhého stupně základní školy. Tady bylo hříšníků více, ale andělé, čerti i Mikuláš jim dali ještě šanci se zlepšit.

Letošní návštěva Mikuláše a jeho pomocníků se velice vydařila a děti už určitě zlobit nebudou.

Tereza Bidlová, žákyně IX. třídy