Zápis do 1. třídy > Akce > Akce školy - archiv > 2011/2012 > Recyklační hlídka

Recyklační hlídka

Dne 23. 3. 2012 k nám zavítala recyklační hlídka, kterou zaštiťuje firma Elektrowin. Velmi dobře připravených a zorganizovaných aktivit se účastnili všichni žáci druhého stupně. Žáci byli rozděleni do 4 družstev, ve kterých soutěžili o hodnotné ceny. Nejprve proběhla diskuze, dále krátké poučné video o třídění odpadu, vědomostní kvíz, slohový úkol a nakonec si mohli vyzkoušet své IQ na připravených hlavolamech zapůjčených z IQ parku Babylon Liberec. Při odchodu byli všichni odměněni. Navíc ještě Ti, kteří neváhali a přinesli si s sebou do školy drobný elektrospotřebič, jej na konci vyměnili za další dárek. Žákům se představení, i přes počáteční ostych a nesouhlas, velmi líbilo a z odměn v podobě USB rozbočovačů a lampiček k notebookům byli unešeni. Tato hlídka byla velkým přínosem a budeme se těšit na další spolupráci.

Jiří Taichman, metodik env. výchovy