ZŠ Dašice > Akce > Akce školy - archiv > 2011/2012 > Posvícenský turnaj žáků

Posvícenský turnaj žáků

Posvícenské sportovní rušno začalo již v pátek v tělocvičně ZŠ Dašice, kde se ve dvě hodiny sešlo 14 odvážlivců z různých ročníků místní školy, aby změřili své síly ve hře stolní tenis. Náš nový pan učitel Jiří Taichman, který celý turnaj ochotně zorganizoval a vedl, nastavil jasná pravidla hry a nedočkaví účastníci se mohli pustit do boje. Po celou dobu trvání turnaje vládla v tělocvičně opravdu soutěživá nálada, soupeři vzájemně zkoušeli své meze, rozhodčí spravedlivě přidělovali body a našli se i ti, kteří přišli pouze zafandit. Musím konstatovat, že všichni soupeřící si po mnohdy litém boji dokázali podat ruce a často zazněla i slova pochvaly na adresu soupeře. (Možná bychom si my – dospělí  mohli vzít občas od těch mladších příklad.) Nejnapínavější chvilky nastaly dle očekávání ve finálových utkáních. Bronz si nakonec vybojoval žák 8. třídy Pavel Köhler, na druhém místě se zaskvěl Vojta Dalecký, první – zlatou příčku vybojoval Libor Jiroušek. Všichni žáci i všechny žákyně – ano, našly se tři odvážlivkyně, které neváhaly, postavily se proti svým spolužákům a někdy je i dost potrápily – získali drobnou odměnu a mnozí z nich i motivaci zapsat se do kroužku stolního tenisu, který na naší škole nově žákům nabízíme. Doufám, že takový turnaj nezůstane jen součástí posvícenského radování, ale že si ho děti zase někdy zopakují třeba za účasti borců z jiných škol. Mé poděkování patří našim pánům učitelům: p. uč. Jiřímu Taichmanovi a p. uč. Filipu Vlčkovi za organizaci a jejich volný čas, který dětem věnovali, a také panu Václavu Touškovi, který nám pomohl jako odborník na slovo vzatý na pozici rozhodčího.

Lada Morávková, ředitelka školy