ZŠ Dašice > Akce > Akce školy - archiv > 2012/2013 > Pasování na čtenáře

Pasování na čtenáře

Ve středu 19. června se prvňáčci po půl roce opět vypravili do knihovny. I tentokrát nás s úsměvem přivítala paní knihovnice Lenka Havlovcová. Připadali jsme si všichni jako princové, protože pro nás měla připravené tři úkoly. Nejdříve si každý vylosoval lísteček se jménem pohádkové postavy. Nastalo hledání kamaráda se správným lístečkem a vytváření různě početných skupinek. Po malé nápovědě se první úkol zdařil.

Při zadávání druhého úkolu paní knihovnice rozdala každému obrázek. Všichni měli nalézt ke svému obrázku správné slovo, ale napsané ve dvou podobách, a to psací i tiskací. I tento úkol všichni zvládli.

Třetí úkol byl pěvecký. Po krátkém dohadování knihovnou zněla píseň o čmelákovi.

A jako v pohádce, protože úkoly byly splněny, zazvonil zvonec a návštěvy byl konec. Ale najednou se mezi námi objevila skutečná pohádková bytost v krásných šatech, která nám prozradila, že je písmenková královna. Celou dobu nás tajně pozorovala při plnění úkolů. A protože jsme vše zvládli, rozhodla se, pasovat nás na čtenáře. Při této slavnostní události, jsme slíbili, že se budeme ke všem knihám chovat pěkně, nebudeme je ničit. Od písmenkové královny jsme také dostali drobné dárečky a sladkou odměnu. Zpět do školy jsme se vrátili jako opravdoví čtenáři.

Žáci 1. třídy a paní učitelka