ZŠ Dašice > Akce > Akce školy - archiv > 2011/2012 > Jindřichův dům

Jindřichův dům

I v letošním školním roce jsme vyjeli do školy v přírodě. Páťáci se společně s druháky vypravili do  Krkonoš. Již tradičně vlakem jsme z Kostěnic docestovali do Svobody nad Úpou, autobusem jsme pokračovali do Pece pod Sněžkou a pěšky vystoupali až k Jindřichovu domu. Poobědvali jsme, ubytovali se a vyrazili na prohlídku okolí. Dorazili jsme až na Václavák, ale ne ten pražský, a zahájili stavbu domečků z nalezených přírodnin. Odpoledne rychle uteklo a čas večeře nás přinutil vrátit se zpět.

Druhý den jsme se vypravili do Vlčí jámy a na rozhlednu Hnědý vrch. Počasí nám přálo a tak se nám naskytl krásný výhled do širokého okolí. Večer nás přišel navštívit člen Horské služby a téměř dvě hodiny  nám poutavě vyprávěl o své práci.

V úterý jsme zabalili velké svačiny a statečně vystoupali až k Výrovce. Sluníčko příjemně hřálo a my se na několika místech, ještě pokrytých sněhem, věnovali zimním radovánkám.

Ve středu jsme se vydali na prohlídku Černohorského rašeliniště. Každý si do batůžku přibalil psací potřeby, protože na dřevěných tabulích nás čekalo mnoho obrázků a informací o zvířatech a rostlinách této oblasti.

Předposlední den nás čekal výstup na Černou horu a sestup do Jánských Lázní. Zde jsme si prohlédli krásné lázeňské domy, kolonádu a kamenného Krakonoše. Po návštěvě místní cukrárny jsme se vydali ke stanici lanové dráhy a nechali se vyvézt zpět na Černou horu, odkud jsme se vraceli zpět k Jindřichovu domu.

Po celý týden jsme se snažili co nejvíce využít čistý horský vzduch a sluníčko nejen při turistice. V okolí chaty jsme hráli různé hry s míčem, švihadly, obručemi, v lese stavěli příbytky pro zvířátka.

Celý pobyt nám rychle utekl. V pátek jsme sbalili své kufry a batohy a po snídani vyrazili na zpáteční cestu do Kostěnic. Moc děkujeme manželům Jiroutovým a Novotným za dopravu našich zavazadel.

J.Lorencová, K.Ševčíková a žáci 2. a 5. třídy