Hledat

Drobečková navigace

ZŠ Dašice > Akce > Akce školy - archiv > 2012/2013 > Exkurze do střední školy potravinářství a služeb Pardubice

Exkurze do střední školy potravinářství a služeb Pardubice

   Dne 27.11.2012 jsme se my, žáci 8. ročníku, s tř.uč. Světlou Svatoňovou vydali za účelem poznat své budoucí povolání do jedné z mnoha škol v Pardubickém kraji,  a to na Střední školu potravinářství a služeb Pardubice.

    Po milém přijetí paní Svobodové (VP na škole)  jsme se rozdělili do dvou skupin, ve kterých jsme celou exkurzi příjemně strávili, neboť si pro nás připravili pestrý program, ve kterém jsme si mohli vyzkoušet různé „experimenty“ např.: zkoumání plísní pod mikroskopem, vážení na desetitisíciny gramu, odměřování pomocí pipet, neutralizování kyselin a hlavně stěry bakterií z našich rukou, což balivo každého z nás asi nejvíce. Po všech pokusech nastala trocha teorie,  i když to nebylo pro každého asi tak zábavné jako první část, alespoň jsme zase o něco chytřejší. 

    Na závěr exkurze jsme si prohlédli i dřevěný ručně stavěný mlýn (památka UNESCO), jediný školní mlýn v Česku, který funguje už 65 let. Pochoutky vyrobené žáky školy se prodávají ve školní prodejně, kde jsme celou exkurzi zakončili. Exkurzi jsme si velice užili.

Za žáky 8. třídy Nikola Pátková