Hledat

Drobečková navigace

ZŠ Dašice > Akce > Akce školy - archiv > 2011/2012 > Co všechno páťáci stihli

Co všechno páťáci stihli za týden

     V pondělí 12. prosince jsme se zdokonalovali v cizím jazyce, čekalo nás divadlo v angličtině.

Anglické divadlo

      V pondělí ráno jsme vyšli do kulturního domu v Kostěnicích, kde se hrálo anglické divadlo. Když jsme tam přišli, byl tam pán, který nás uvítal anglicky. Potom jsme si vybrali židle, sedli si a už začal. Nejdříve nás pozdravil. Potom si některé děti pozval na podium, kde si vybraly zvíře a potom ho řekly anglicky. Děti hrály divadlo. Byl tam ptakopysk, koala, vlk, klokan a tak dál. Pak to skončilo a z Kostěnic jsme šli pěšky do Dašic.

                                                        Jirka Novotný, 5. třída

      V pondělí 12. 12. jsme společně se IV. a VI. třídou šli do Kostěnic do kulturního domu na anglické divadlo. Na jevišti hrál pouze jeden herec. Povídal nám o Austrálii a o  zvířatech, která tam žijí a pověděl nám, jak se jejich názvy řeknou anglicky. Potom nám zahrál pohádku o zvířatech a lesním požáru. Po skončení divadla jsme se vrátili zpět do školy.

                                                          Jára Straník,  5.třída

    V úterý 13. prosince se po školních chodbách pohybovaly bíle  zahalené tajemné postavy Lucií.

Lucky

V úterý 13. 12. jsme se převlékli do prostěradel, vzali si husí peroutku nebo štěteček a papírový zobák, který jsme si v pondělí vyrobili. Nejdříve jsme šli na chodbu v přízemí a procházeli se. Ještě před zazvoněním jsme šli do své třídy. Když zazvonilo, sešli jsme do přízemí a v prostěradlech čekali před první třídou. Paní učitelka vešla do třídy a my čekali za dveřmi. Po chvíli paní učitelka otevřela dveře a pozvala nás dovnitř. Vešli jsme do třídy a Lucie, které měly hovořit, šly před tabuli. Ostatní se rozmístili po třídě. Paní učitelka řekla něco na úvod a pak dala slovo Lucce číslo jedna. Lucie nám pověděla, že Lucky kontrolovaly, zda je v domě čisto. Proto jsme vzali své peroutky nebo štětečky a začali ometat lavice, okna nebo jiný nábytek. Lucie číslo dvě pověděla, že drát peří nebo motat přízi na vřetena bylo zakázané. Lucie číslo tři a čtyři nám řekly pohádku o přadleně, která tento zákaz porušila. Pak se paní učitelka zeptala: „A co dnes Lucie dělá ráda?“. A my odpověděli: „No přece dětem po zádech čmárá.“. Přišli jsme k nějakému žáčkovi a na záda mu napsali písmenko, které on měl uhádnout. Za odměnu dostali bonbón. Pak Lucie číslo pět řekla, že Lucie byla ochránkyní před čarodějnicemi. Ještě jsme řekli básničku, uklonili se a odešli do dalších tříd.

                                                         Bára Dejdarová, 5. třída

        Ve čtvrtek 15. prosince nás ráno navštívili předškoláci z dašické mateřské školy. Připravili jsme si pro ně pohádku o princezně, která na plese ztratila své rukavičky. Aby nebyla princezna smutná, společnými silami jsme nakreslili a vyzdobili rukavice nové. Po vydařené práci si děti ještě ve třetí třídě zazpívaly a shlédly vánoční vystoupení v tělocvičně.

 

         V pátek 16. prosince jsme si na lavice připravili místo učebnic větvičky z různých jehličnanů a tújí. Do třídy přišel pan Škoda z dašické „Květinky“. Pověděl a ukázal nám sváteční aranžování květin na stůl. A pak už jsme se pustili do práce. Nejprve jsme si do speciální hmoty dali svíčku a kolem ní různé větvičky. Každý si potom svůj svícen ozdobil různými „dozdůbkami“ (šišky, skořice, sušená jablka, pomeranč ….). Moc děkujeme panu Škodovi za jeho trpělivost, kterou nám věnoval.

                                za žáky 5. třídy Jana Lorencová, třídní učitelka