Zápis do 1. třídy > Škola > Aktuality > 1. 9. 2021

1. 9. 2021

Vážení rodiče a žáci Základní školy Dašice,

slavnostní zahájení školního roku 2021 - 2022 proběhne 1. 9. 2021 v 8.00 před budovou školy. V případě deštivého počasí půjdou žáci přímo do svých tříd.

Ve společných prostorách školy musí všichni použít ochranu dýchacích cest – pro děti stačí roušky.

V souladu s rozhodnutím MZd budou žáci na začátku školního roku třikrát testováni neinvazivními antigenními testy. Testování proběhne ve dnech 1., 6. a 9. září. Pro žáky prvních tříd je umožněna výjimka a první testování žáci podstoupí dne 2. září.

Testování nepodstupují žáci, kteří

1. prodělali onemocnění covid - 19 a od prvního pozitivního testu na covid – 19 neuběhlo víc než 180 dní,
  2. uběhlo nejméně 14 dní od jejich očkování,
  3. doloží negativní výsledek testu provedeného v odběrovém místě.

Všechny varianty je nutné doložit potvrzením.

Žáky prvních tříd mohou dne 1. září doprovodit do třídy pouze rodiče, kteří musí mít, stejně jako ostatní dospělí, dýchací cesty chráněné respirátorem.

Dne 2. září v 17.00 hodin proběhnou třídní schůzky, kde rodiče získají informace o organizaci školního roku.

Provoz školní družiny bude zahájen 2. 9. 2021.

Na své žáky i na spolupráci s rodiči se těší zaměstnanci ZŠ Dašice