Aktuality > Škola > Aktuality > !!! POZOR - Vzdělávací dny JSOU ZRUŠENY !!!

!!! POZOR - Vzdělávací dny JSOU ZRUŠENY !!!

Vážení rodiče,

na rodičovských schůzkách a prostřednictvím webových stránek školy jsme Vás informovali o záměru školy zrealizovat během srpna AŠSK nabízený dotační projekt Vzdělávací dny. Na začátku jsme byli informováni v tom smyslu, že je možné do projektu:

1. zapojit velký počet žáků v patnácti členných skupinách,
  2. realizovat souběžně dvě skupiny zároveň,
  3. finance byly přislíbeny v poměrně vysokých částkách, proto jsme ihned začali pracovat na programech pro jednotlivé věkové skupiny tak, aby žáci poznali pro ně zajímavé věci,
  4. nebyly dány žádné podmínky pro vedení rozsáhlé dokumentace pro realizaci aktivit,
  5. škola neměla omezený počet dní, během kterých by bylo možné Vzdělávací dny zrealizovat.

Nápad se nám velmi líbil, rychle jsme i díky Vaší spolupráci zvládli zjistit zájem o účast dětí. Na základě tohoto průzkumu jsme chtěli připravit 6 čtyřdenních turnusů pro 6 skupin žáků. Podařilo se zajistit k jednotlivým skupinám také lektory (většinou z našeho pedagogického týmu) a pak už jsme jen čekali na bližší informace, za jakých finálních podmínek je možné se do projektu zapojit. Po jejich obdržení a následnou komunikací s AŠSK jsme byli velmi překvapeni novými podmínkami, které naprosto neodpovídaly původní informaci a které bychom nyní museli dodržet.

Jednou z nich je velmi striktní omezení počtu dětí, kterých by se aktivita mohla týkat. V případě dodržení čtyřdenního cyklu, který nám připadá jako smysluplný, bychom mohli do projektu zapojit maximálně 30 žáků naší školy - což je ve srovnání s projeveným zájmem (cca 100 žáků) opravdu málo.

Škola může realizovat pouze 8 dní (původně nám bylo přislíbeno více čtyřdenních turnusů, každého se mohlo zúčastnit maximálně 15 žáků a navíc mohly být podle původních podmínek realizovány dvě skupiny zároveň) a na jeden den je možné přihlásit maximálně 15 žáků. Bylo by možné připravit pro každou skupinu jeden Vzdělávací den, ale to z našeho pohledu ztrácí smysl. Vzhledem ke sníženému příspěvku na dopravu (60 Kč na žáka, tedy pro 15 žáků je to 900 Kč) by bylo možné cestovat pouze veřejnou dopravou. Dotace na vstupné bylo sníženo na 60 Kč (pouze do ZOO je vstupenka v ceně asi 150 Kč). Ty aktivity, které jsme si pro naše žáky připravili, by nebylo možné z finančních důvodů zrealizovat.

Po posledních úpravách, které přišly až nyní, a zásadnímu omezení rozpočtu možných účastníků, je projekt doporučován spíše jako další vzdělávání ve škole o prázdninách s dopolední výukou a odpoledními sportovními aktivitami. Přesto bychom vám nabídli i tuto variantu v případě, že by se mohli zúčastnit všichni přihlášení žáci. Protože ale nechceme poškodit většinu přihlášených dětí, kdy by se mohlo zúčastnit maximálně dvakrát patnáct dětí ze 100 přihlášených, případně každá skupina pouze na jeden den, jsme se rozhodli, že za těchto podmínek do projektu nevstoupíme. Velmi se Vám omlouváme, sami jsme byli původním nápadem nadšeni, ale po změně podmínek a hlavně omezení počtu skupin a dní na školu se naše škola do projektu nezapojí.

Za ZŠ Dašice Lada Morávková