Zápis do 1. ročníku > Akce > Akce školy - archiv > 2009/2010 > Od Martina k Mikuláši

Od Martina k Mikuláši

Letošní vydařené „ babí léto“ skončilo a hned nám napadl sníh. To si Martin pospíšil a už v říjnu přicválal na svém bílém koni. A my jsme si na tu dobu krátkých zimních dnů a tmavých večerů připravili různé úkoly. Děti se učily básničku, domýšlely podzimní vyprávění, luštily hádanky, samy vyhledávaly pranostiky, vytvářely herbář z podzimních listů. Nejvíce se asi těšily na poslední úkol – přehlídku čertů. První prosincový týden se nám ve škole sešlo 15 krásných čertíků, vyrobených ze dřeva, papíru, látky, perníku, ořechů, ořechových skořápek, vizovického těsta, proutí. Prostě, co čert, to originální nápad.

Naši cestu k Mikuláši jsme zakončili přespáním ve škole. Nejdříve jsme si připravili k večeři rohlíkovou formuli a pak jsme se pustili do výroby vánočních ozdob. Před spaním jsme ještě luštili „Popletenou pohádku“ od Jiřího Žačka a poslouchali Čertovské pohádky. Ale to už byl čas jít spát. Rozložili jsme karimatky, nasoukali se do spacáků a nechali si zdát krásné sny. Třeba o Vánocích, které tu budou brzičko a přinesou určitě hodně radosti, veselosti, rodinné pohody a štěstí.

Na závěr bych chtěla poděkovat rodičům, kteří se do našeho putování tímto předadventním a adventním časem také zapojili a maminkám za přípravu pečených dobrot při našem školním nocování.

Jana Lorencová a žáci 3.třídy

Fotografie - Od Martina k Mikuláši