Poslední třídní výlet 9.B

Na letošní třídní výlet jsme se vydali do Borové u Poličky. Do krásného campu blízko lesa s vyhřívaným bazénem.

V sobotu 14.6. jsme se všichni sešli na vlakovém nádraží v Pardubicích odkud jsme se motoráčkem vydali na dvouhodinovou cestu do Borové. Cestu jsme si zkracovali hraním karet, jídlem nebo jen klábosením. Cesta uběhla rychle a my už si vykračovali se svými zavazadly do campu. První dojem byl…jak to říci?! Smíšený-to je to slovo. Ale po ubytování nám to nepřišlo tak hrozné. Většina z nás musela okusit jaká je voda v bazénu. I přes to, že nebylo moc hezky, voda byla celkem příjemná. Někteří tam vydrželi celou hodinu. A protože po cestě všem vyhládlo, tak jsme se vydali na oběd do nedaleké hospůdky, kam jsme posléze chodili i na snídaně a večeře. Musím říct, že tu vařili opravdu výborně. Odpoledne se neslo v duchu hraní karet, pin-pongu, kulečníku a jiných her.

Po chladné noci v chatkách nás druhý den čekal první výlet. Byl to pěší výlet na nedalekou rozhlednu Terezka. Počasí nám opět nepřálo, takže toho v okolí moc vidět nebylo. Navíc začalo pršet, takže jsme se rychle vrátili do kempu. Odpoledne probíhalo stejně jako minulý den. Večer hodně z nás sledovalo utkání Česko-Turecko, které pro nás všechny bylo velkým zklamáním.

V pondělí jsme se vydali vlakem na výlet do Poličky. Cestou si naši učitelé všimli firmy na výrobu puzzle, kde nám po jednom rychlém telefonátu zařídili exkurzi. Bylo velice zajímavé vidět, jak se tato velmi oblíbená dětská hra vyrábí. Bohužel tyto puzzle a hry se na Český trh nedostanou. Vyváží se do Německa, Anglie a Francie. Každý z nás si odtud mohl odnést 3 hry, což bylo velice příjemné. Bohužel, jak už jsem říkala, v češtině nebyla žádná, ale to nám nevadilo. Opět nám začalo pršet, takže jsme se vrátili zpět do kempu. Odpoledne jsme mohli využít na zabalení věcí k odjezdu.

Další den už byl den posledním, ale i na ten den byl naplánovaný výlet. A to výlet do Hlinska, kde jsme navštívili zdejší pivovar a přiblížila se nám výroba tohoto skvostného nápoje. Po menším rozchodu k nakoupení dárků domů, nebo poobědvání jsme se museli vydat na vlak. Když jsme dojeli do Pardubic, tak jsme si jen pomysleli jak ty 4 dny rychle utekli. Byl to náš poslední výlet, tak doufám, že na něj budeme vzpomínat jen v dobrém.

Eva Krňanská

(žákyně 9.B)