Rybářské závody

Tradiční rybářské závody „O nejlepšího rybáře ZŠ Dašice“ jsme uspořádali v pátek 16.5.2008. Tentokráte se závodů zúčastnilo jen 9 malých rybářů - chlapců. Závody se však velice vydařily!

Na soukromém rybníku v polích u Dašic, jehož vlastníkem je pan školník Pavel Skala, soutěžili naši malí rybáři ve sportovním rybolovu. Každá chycená ryba byla změřena a zapsána na úlovkový list závodníka. Pak byla ryba vždy vrácena do vody. Délky chycených ryb se po závodě každému závodníkovi sečetly a výsledné součty pak rozhodly o pořadí jednotlivých závodníků.

Na prvním místě se umístil Pavel Pataki ze III. třídy. Chytil celkem 5 ryb o celkové délce 213 cm. Druhý skončil Jakub Štěpánek z VIII. třídy, který chytil také 5 ryb se součtem délek 190 cm. Na třetím místě se umístil Filip Vaněk ze III. třídy. Nachytal nejvíce ryb, celkem 9, o součtu 176 cm.

Téměř se splnilo mé velké přání, aby o dětských rybářských závodech, každý chytil alespoň jednu rybu. Pouze jeden rybářský závodník měl smůlu, že rybu neulovil, i když jednu zasekl a chvíli zdolával. Pak se mu však vyvlékla a tak získal po závodech alespoň odměnu pro největšího smolaře celých závodů.

Největší ulovená ryba byl kapr o délce 58 cm. Ještě daleko větší ryby měli někteří malí rybáři na prutu, ale nezdolali je.

O přestávce bylo pro chlapce nachystáno pohoštění a všichni si pochutnali na výborných čerstvě douzených párcích.

Po skončení závodů proběhlo vyhlašování výsledků a pan starosta Bc. Jiří Hora mohl předat putovní pohár nejlepšímu rybáři naší školy.

Sluší se poděkovat všem sponzorům, kteří přispěli na tyto rybářské závody. Byli to majitelé firem v našem městě: pan Dzhuhan, pan Ing. Švéda, pan Škoda, pan PharmDr. Šilar, pan Lapáček, paní Hubálková, paní Sochová, pan Matějka, pan Tang Thai Duy. Přispěl také pan Bc. Jiří Hora, starosta města. Přispěla firma Finish, Český rybářský svaz Pardubice, Město Dašice a pan Jedlička, majitel rybářské prodejny z Holic. Díky nim obdrželi malí rybáři kvalitní ceny a každý bez rozdílu, co kdo ulovil, balíček s drobnými rybářskými potřebami.

Děkuji také panu Martinu Kučerovi z Dašic, který nejenže vede jeden rybářský kroužek na škole, ale o závodech se vždy věnuje malým rybářům, měří úlovky, zapisuje je a dává podklady k vyhodnocení soutěže.

A nakonec chci poděkovat panu Pavlu Skalovi, který pro tyto závody získává sponzory, obstarává ceny a pohoštění a na svém rybníku technicky zabezpečuje vše pro zdárný průběh závodů.

Těšíme se na další rybářské závody!

Mgr. Jaroslav Lohynský

Další fotografie ze závodů