Lyžařský kurz

Lyžařský výcvik – Vítkovice v Krkonoších

Letošního výcviku  pořádaného od 23.2. do 1.3. 2008 se letos zúčastnilo 33 dětí od 6. – 9. třídy. Většinou se jednalo o děti, které již nějaké zkušenosti s lyžováním měly, neboť úplných začátečníků bylo pouze 8.

Snowboard je mezi dětmi stále ve větší oblibě, proto poměr lyžařů a snowborďáků byl skoro vyrovnaný. Všichni jsme odjížděli s obavou, že nebudeme mít na čem jezdit, neboť všechny stráně v okolí byly bez sněhu. Překvapila nás sjezdovka Aldrov pokrytá technickým sněhem a na letošní špatné sněhové podmínky dobře upravená po celý týden. V průběhu výcviku jsme zkusili i běžky na dvou výletech na Mísečkách.

Mísečky – naše nejvýše položené středisko – bylo v obležení turistů z Holandska a Německa. Sněhové podmínky  byly zde vynikající, ale lyžaři doslova zahltili vleky a lanovky. Proto jsme se rádi vrátili na náš Aldrov, kde čekací doba na lanovku byla minimální.

Poslední den jsme uspořádali v omezeném rozsahu závody ve slalomu jak pro lyžaře, tak pro snowborďáky.

V kategorii lyžařů obsadili stupně vítězů Lukáš Zušťák, Ondra Komárek a Michal Nálevka v mladší kategorii, Matěj Vomočil, Tomáš Dlesk a Víťa Brunovský v kategorii starších. V kategorii děvčat byla nejlepší: Verča Teplá, Pavla Adámková a Tereza Endlová za mladší a Tereza Chmelíková a Petra Marešová  za starší děvčata. Snowborďáci se umístili v tomto pořadí:  David Půhoný, Dan Buchtele a Dan Teplý, Kája Čepek s Marcelem Němcem za mladší žáky. Děvčata měla toto pořadí Nikola Daňková, Gábina Vášová, Miluška Englichová a v mladší kategorii vyhrála Markéta Bartáková. Gratulujeme všem nejlepším.

Všechny služby nejenom lyžařské, ale i ubytování a stravování byly na dobré úrovni a věřím, že i příští rok, snad s příznivějšími sněhovými podmínkami,  se náš lyžák opět povede.

Petr Vaško

Fotografie z lyžařského výcviku