Zápis do 1. třídy > Akce > Akce školy - archiv > 2018/2019 > Zahájení školního roku

Zahájení školního roku

Dne 3. září v 8.00 hodin se na naší škole otevřely po dvouměsíčním odpočinku hlavní dveře budovy a byl opětovně zahájen nový školní rok.

Tentokrát se nesl v duchu prvorepublikového období, a tak celý pedagogický sbor přivítal žáky v dobovém oblečení a ve slušivých kloboucích.

Následovalo vystoupení Adiny Mandlové v podání dvou žákyň 8. třídy za zvuků písně "Dejte si radit" z filmu pro pamětníky "Holka nebo kluk".

Za doprovodu písně "Jen pro ten dnešní den" byli do školy vpuštěni všichni žáci v čele s prvňáčky. Ti se těšili tento den zvláštnímu zájmu a čekala na ně ve třídě spousta dárků.

Po vzájemném představení se s třídní paní učitelkou a prolomení prvotní nejistoty děti strávily příjemné chvíle ve třídě, kterou budou navštěvovat po dobu dalších deset měsíců.

Přejme jim, aby jim tyto měsíce daly spoustu nových poznatků, nové kamarády a nové zážitky v jejich dětství.

Na letošní školní rok se v první třídě sešlo 21 chlapců a pouze 9 dívek, proto držme palce i paní učitelce, ať zvládne celý rok hravě a s přehledem.

Eva Jandová, školní asistent