Zápis do 1. třídy > Akce > Akce školy - archiv > 2017/2018 > Přírodovědný klokan 2017

Přírodovědný klokan 2017

Co možná nevíte o klokanech:

Pátá noha – Ano, klokani skutečně mají pátou „nohu“. Používají ji pro rovnováhu a jako pátou nohu při chůzi. Vlastně se jedná o jejich svalnatý ocas.

Název klokan (kangaroo) pochází z australského domorodného jazyka Guugu Yimihirr, kde se mu říká gangurru.

První krůček - Někteří klokánci neopouštějí vaky do doby prvních 8 měsíců.

Jen kupředu - I přes jejich silné nohy se klokani nemohou pohybovat dozadu. Z tohoto důvodu se Austrálie rozhodla jejich motiv přidat na svůj erb, aby bylo zřejmé, že jde vždy kupředu a necouvá vzad.

Letos jako každý rok jsme se zúčastnili s deváťáky soutěže přírodovědný klokan. V 24 přírodovědně zaměřených úlohách mohli žáci získat až 120 bodů. Úlohy byly obodovány 3, 4 a 5 body a měly vždy jen jednu správnou odpověď. Jestli si i vy chcete zkusit zasoutěžit s klokanem, můžete na http://www.kag.upol.cz/prirodovednyklokan/, kde jsou výsledky starších ročníků.

Gratuluji třem nejlepším žákům. Děkuji těm, kteří svědomitě vyplnili zadání, a těším se na příští rok

Jana Tůmová, uč. přírodopis

POŘADÍ