Zápis do 1. třídy > Akce > Akce školy - archiv > 2017/2018 > Podzimní exkurze „Potštejn - Litice“

Podzimní exkurze „Potštejn - Litice“

Ve středu 27.9.2017 se žáci dvou tříd naší školy vydali vstříc novým dobrodružstvím, a to IV. A a IV. B.

Naše společné putování započalo v 7:50, kdy jsme plni očekávání naskákali do autobusu a vyrazili směrem obec Potštejn. Na místě nás přivítalo krásné slunečné počasí. Proto nám nedělalo žádné problémy vystoupat až na místní stejnojmenný hrad.

Odměnou za vynaložené úsilí nám byl nádherný panoramatický výhled a možnost prohlédnout si prostory pozůstatků hradu. To vše bylo doprovázeno tematickým odborným výkladem. Žáci se zde mohli i občerstvit a zakoupit nějakou drobnost na památku.

Po 11. hodině jsme díky výjimečně teplému počasí sundali bundy a začali jsme si užívat krás přírody, jež skýtá stezka podél řeky Orlice. Cesta to byla pro některé dlouhá, avšak krásná. Poté, co jsme dorazili do Litic, prohlédli jsme si naše houbařské úlovky, které nebyly vůbec špatné.

V brzkých odpoledních hodinách se nám zdárně podařilo dorazit do Dašic a nezbývá mi již nic jiného, než napsat všem známou větu:

Sláva nazdar výletu, nezmokli jsme, už jsme tu!

Za obě čtvrté třídy Mgr. Lenka Ižáková

IMG_1634[1].JPG