Zápis do 1. třídy > Akce > Akce školy - archiv > 2017/2018 > Technohrátky 2017

Technohrátky 2017

Ve středu 27. 9. 2017 se byli někteří žáci deváté a osmé třídy podívat na odborném učilišti v Chroustovicích na akci jménem Technohrátky. Přijeli jsme později kvůli zpoždění autobusu, ale ničemu to nevadilo, jen se začalo trošičku později. Nejdříve jsme šli do zrcadlového sálu, kde bylo slavnostní zahájení s rozdělením do skupin a proslovy hostů. Ve skupině jsme byli spojeni s jednou další školou.  Celé to bylo udělané jako soutěž škol. Na každém ze šesti stanovišť byla jedna bodovaná mini soutěž. Stanoviště byla následující - truhláři, zedníci, kovo, služby, gastro, zahrada. U zedníků jsme zkoušeli skládat zámkovou dlažbu. Na stanovišti kovo jsme vyměňovali kolo u auta a také jsme se projeli traktorem. S truhláři jsme si zkoušeli vrtat a poznávali jsme druhy dřeva. Na službách se navažoval domácí čaj, barvily vlasy křídami a dělali nám tetování. Na zahradách jsme se dozvěděli něco více o včelařství a udělali jsme si náš vlastní truhlík. A nakonec gastro, kde jsme zkoušeli dělat preclíky, jednohubky, perníčky a zkoušeli jsme rozpoznat koření. Na závěr jsme měli velkou soutěž mezi školami, ve které jsme získali 720 bodů a vyhráli jsme dort. Moc, moc se nám to líbilo a jsme rády, že jsme tam jely.

Adéla Bunčeková a Terezie Pešková, IX. třída

20170927_110512.jpg