Zápis do 1. třídy > Akce > Akce školy - archiv > 2016/2017 > Florbalový turnaj Pardubice

Florbalový turnaj Pardubice

Začátek listopadu byl pro kluky z druhého stupně velmi smutný. Dozvěděli se totiž, že se díky informačnímu šumu nebudou moct zúčastnit jejich oblíbeného florbalového turnaje v Holicích, na který se celý rok připravovali. Organizátoři pardubického kola tohoto turnaje jim však vyšli vstříc a dovolili jim, aby si přijeli v úterý 29. 11. zahrát k nim.

Ze začátku se kluci pardubických soupeřů báli. Přeci jen s nimi ještě nikdy nehráli a pověst některých pardubických škol je až legendární, ale nakonec jim ukázali, že na turnaji nejsou jen do počtu.

První zápas ve skupině sehráli s týmem z Polabin III a suverénně je vyprovodili do šaten s krásným skóre 3:1. S takto zvýšeným sebevědomím nastoupili naši borci proti favorizovaným hráčům ze Studánky, a i když bojovali ze všech sil, nakonec podlehli 0:2. Poslední zápas ve skupině, který měl rozhodnout o postupu, sehráli s týmem ze Spořilova. Dlouhou dobu se hrál velmi vyrovnaný florbal, ale nakonec se kluci vybičovali a vyhráli 3:1.

Postup ze skupiny z druhé pozice nebyl ovšem zrovna ideální a soupeřem, který kluky dělil od postupu do krajského kola, se jim stal vítěz druhé základní skupiny. Florbaloví a hokejoví kouzelníci ze Štefánikovky. Proti jejich kouzlům byla naše obrana krátká a i přes famózní výkon našeho kapitána Jakuba Práška jsme prohráli vysoko 1:7.

Velké poděkování patří organizátorům turnaje DDM Alfa za skvěle připravený turnaj a všem našim florbalistům za vzornou reprezentaci školy a krásné sportovní zážitky.

Filip Vlček, vedoucí florbalového kroužku