Zápis do 1. třídy > Akce > Akce školy - archiv > 2015/2016 > Fotbalový turnaj McDonald´s cup

Fotbalový turnaj McDonald´s cup

V úterý 3. 5. se v nedalekých Sezemicích uskutečnil klasický fotbalový turnaj pro 1. stupeň pod patronací společnosti McDonald. Byly dvě kategorie – pro 1. až 3. třídu a pro 4. a 5. třídu

Bohužel jsme se při sestavování týmu potýkali s omluvenkami skoro jako národní tým českých hokejistů. Nakonec týmy jely ve složení:

1 – 3. třída Dan Šafařík (nejmladší účastník celého turnaje), Veronika Pavlíčková, Vojta Morávek, Vojta Čvančar, Martin Pokorný, Sean Gaži, Ivan Tomyshynets, Doležal Radek brankář a Lukáš Mergl.

Tým 4. a 5. třídy byl ve složení: Dominik Runštuk, Aneta Tycová, David Gáal, Lukáš Peterka, Steve Osyka, Rybyšar Jan, Tomáš Táborský brankář a Pavel Kubizňák.

Výsledkově jsme ve starší kategorii obsadili 5- 6. místo, ale bylo to o jediný gól. Neboť jsme skončili ve skupině, kde jsme měli ZŠ Opatovice a ZŠ Moravany, smolně jen rozdílem skóre na třetím místě. Asi se to ještě v dějinách sportu nestalo, aby tři týmy měli stejně bodů, stejné skóre, stejný vzájemný zápas a vše rozhodoval los. Bohužel nám chyběla branka, kterou jsme mohli dát v prvním zápase proti Moravanům, kde jsme byli celý zápas lepším týmem, měli spoustu šancí, soupeř jedenkrát vystřelil na branku a zvítězil. Ve druhém zápase jsme tvrdě bojovali s Opatovicemi, soupeř byl lepší, ale nám se štěstěna vrátila a vyhráli jsme. Bohužel o umístění se již zápas nehrál.

V mladší kategorii bylo celkem pět týmů – ZŠ Sezemice, ZŠ Holice, ZŠ Moravany, ZŠ Dašice a ZŠ Opatovice. Celkově kluci prohráli pouze zápas s fyzicky silnějšími Holicemi a proto skončili na nepostupovém druhém místě. Za jejich výkon patří velké poděkování, protože se prezentovali bojovností, technikou a nezdolnou vůlí. Vítězem se stala škola ZŠ Holice.

Děkujeme dále panu Šafaříkovi, který nám pomohl trenérsky, dopravě panu Metelkovi a pořadatelům, kteří připravili skvělý fotbalový turnaj.

Michal Morávek, vyučující ZŠ Dašice

home_photo_mcdonaldscup.png