Hledat

Drobečková navigace

Zápis do 1. třídy > Akce > Akce školy - archiv > 2015/2016 > Coca-Cola Cup

Coca-Cola Cup

V pátek 2. 10. se na místním hřišti Sparty Dašice uskutečnil fotbalový turnaj škol Coca Cola Cup. Mezi přihlášenými byly ZŠ Komenského Holice, ZŠ M. Choceňského a domácí ZŠ Dašice. Bohužel vinou kolize termínu ZŠ Komenského Holice nemohla dorazit. Hrací doba byla oficiálně stanovená na 2 x 20 minut, ale po odpadnutí jednoho mužstva se hrací doba prodloužila na 3 x 30 minut.  Vítěz turnaje postoupil do krajského kola této soutěže.  Nechceme zapomenout ani na velkou pomoc bývalého žáka Dominika Šibala, který pomohl s organizací turnaje.

Zápas: ZŠ Dašice – ZŠ M. Choceňského

Nominace: Pošvář, Novotný (kapitán), Kuchař, Matsola, Prášek, Krpálek, Vích, Branke, Křičenský, Metelka, Lahulek, Vacek, Veigert, Šprta

Výsledek:  0:14  (0:5, 0:9, 0:0)

Průběh zápasu:  Soupeř od začátku zápasu nenechal nikoho na pochybách, že míří k postupu. Byl výškově, věkem a hlavně technikou někde jinde. Naši hráči se tvrdě za pochodu učili základní věci v defenzivě a ofenzivě. Přesto všechno se nám podařilo třetí třetinu již být adekvátním soupeřem. Chválíme kapitána mužstva Jirku Novotného, brankáře Matěje Křičenského, záložníka Vojtu Veigerta a nejmladšího účastníka Radka Šprtu.

Celkové hodnocení:    Věřím, že to, co hráči běheme zápasu prožili, a to, co se naučili, se jim bude do života hodit. Oceňujeme zlepšení a kvalitní přístup v poslední třetině, kdy jsme nedostali žádnou branku a dokonce branku vstřelili, ale nebyla pro ofside uznána.

Velké poděkování patří místnímu fotbalovému klubu TJ Sparta Dašice, který nám umožnil na svém hřišti sehrát tento turnaj. Taky děkujeme vedení ZŠ Dašice, že nás uvolnilo z vyučování, všem hráčům a pořadatelům za připravený turnaj.