Síň slávy

V této sekci jsou vedeni žáci, kteří dosáhli významných sportovních úspěchů ve své kategorii a ve svém sportu.

Jakub Prášek (florbal)

Narozen v Pardubicích 16. 2. 2002. Florbal hraje 8. rokem a od začátku za Sokol Pardubice. Dřív hrál fotbal za SK Holice.
  Jeho prozatím největším úspěchem je v sezóně 2016/17 zařazení do sestavy 15 nejlepších hráčů Pardubického kraje. S tímto týmem vybojoval zlaté medaile na tradičním turnaji čtyř krajů. V nejbližší době ho  čeká olympiáda  dětí a mládeže (ODM 2017) v Brně, kde bude reprezentovat Pardubický kraj.

Ve svém mateřském klubu Sokol Pardubice postoupil do kategorie dorostu a o letních prázdninách ho čekají 2 velké turnaje: Prague Games 2017 a G2 Cup Praha. Na tyto akce se usilovně připravuje na trénincích 4x týdně.

18928281_1717053435266419_193275842_n.jpg

V budoucnu se bude snažit dostat do základní sestavy Pardubického A týmu a vyhrát s nim titul. Dále by se chtěl dostat na přední příčky bodování  Superligy. Jeho nejvyšším cílem je dostat se do České florbalové reprezentace a nakonec si zahrát za nějaký tým ve Švédské superlize.

Libor Krpálek (plavání)

Narozen 30.10.2002 v Pardubicích. Libor plave od narození, od září 2014 začal plavat závodně za Plavecký klub Pardubice (PkPar).

Jeho hlavní plaveckou disciplínou jsou prsa. Tréninky má každý den a skoro každý víkend závody po celé České Republice. Za své výkony již obdržel spoustu medailí a diplomů. K největším úspěchům patří 2. místo v prsařském dvojboji na krajské úrovni o Modrou stuhu města Náchoda. Velmi výborné umístění měl na červnovém mistrovství ČR v Brně, kde získal dvě 4. místa na 100m a 200m prsa. Největším snem Libora je účast na Letní Olympiádě. Plaveckým vzorem je fenomenální americký plavec Michael Phelps.

Vojtěch Veigert (tenis)

Narozen 16. 6. 2003 v Pardubicích. Je hráčem tenisu a ve své kategorii, a nejen v té, dosahuje obdivuhodných výsledků. Jeho domovským týmem je TK Pernštýn Pardubice 1897 a hostuje v TK Sparta Praha. Mezi jeho největší úspěchy patří ocenění „Kanáří naděje 2013“ a „Kanáří naděje 2014“. Tato ocenění jsou obdobou „Zlatých kanárů“ v dospělé kategorii. Hráč ji může získat pouze 2x do svých 16 let

Dalším úspěchem je 3. místo v žebříčku ČR kategorie ml. žáků v ročníku 2003 a ocenění nejlepší tenista východočeské oblasti za rok 2014 v kategorii ml. žáků. Je držitelem mnoha vítězství ve východočeských přeborech mladších i starších žáků.

Určitě budeme Vojtovu kariéru dál sledovat a přejeme mu mnoho úspěchů v jeho dalším počínání.

Michael Špaček (hokej)

Narozen 9. 4. 1997 Pardubicích. Michael je hokejový talent už od svého dětství, celou svoji dosavadní kariéru spojil s hokejovým klubem HC ČSOB Pardubice. Je velkým příslibem nejen pro pardubický, ale pro celý český hokej. Ve svých mládežnických kategoriích vždy vynikal nad svými vrstevníky, a proto často hrál a hraje ve starších kategoriích, než do kterých patří svým věkem. Samozřejmě že svými výkony upoutal zraky reprezentačních trenérů a reprezentoval ČR v mládežnických reprezentacích. S tím je spojen jeho největší úspěch dosavadní kariéry a to stříbrná medaile z MS 18 z roku 2014.

Už ve svých 16 letech se poprvé objevil v Tipsport extralize - v zápase proti HC Kometa Brno, v současné době je stabilním hráčem A týmu. Jeho kariéra je velmi slibně rozjetá. Přejeme mu, ať se mu vyhýbají zranění, stoupá jeho výkonnost a ať se mu splní jeho sen zahrát si nejslavnější hokejovou ligu a to NHL.

Pavlína Tabačková (basketbal)

Narozena 22. 2. 2001, se od 1. třídy aktivně věnuje basketbalu. Jejím domácím týmem je BK Studánka Pardubice, poslední dva roky je kapitánkou týmu, který se v letošním roce umístil na Mistrovství ČR v Praze na 3. místě. Už v minulosti dosáhla řady úspěchů v jednotlivých kategoriích. Vyhrála se svým týmem spoustu prvních, druhých i třetích míst na mnoha turnajích, mezi největší úspěchy patří první místo z Mistrovství ČR v roce 2014 konané v Týně nad Vltavou a třetí místo z Mistrovství ČR v roce 2014 konané v Hradci Králové. Od září 2016 nastupuje na Sportovní gymnázium Pardubice.

Podobně jako její starší sestra se tomuto sportu věnuje i mladší Karolína, žákyně Základní školy Dašice, i její kariéru budeme nadále sledovat a věříme, že vás budeme brzy informovat i o jejích sportovních úspěších.

Eliška Brychová (bowling)

Do školy bowlingu začala chodit v únoru 2014. Hraje za kategorii žactva do 9 let. Na začátku kariéry se zúčastnila Mistrovství České republiky (dále MČR), které probíhalo  v květnu 2014, kde obsadila 3. místo.  Hned následující rok se zúčastnila spousty turnajů a závodů. Vrcholem bylo v roce 2015 Mistrovství východních Čech, kde získala zlatou medaili, tím se kvalifikovala na MČR. MČR se tentokrát konalo na domácí půdě - v Pardubicích. Jen o vlásek jí uteklo vítězství a obsadila druhé místo.

IMG_1775.JPG

Tréninky ve škole bowlingu má 2x týdně a někdy jezdí ještě trénovat s rodiči o víkendu. Na hraní má již své koule. Nejdříve hrála s koulí velikosti 6 LB, teď již má koule 7 LB.  Zatím stále využívá koule pro přímé hraní, ale již brzy bude přecházet na hraní s excentrickými koulemi – tedy s rotací.

V současné době hodně trénuje, protože příští rok bude hrát za kategorii juniorů do 12 let, kde je již větší konkurence. Jejím snem je maximální možný nához za celou hru, 300 bodů. V současné době má rekord 203 bodů.

Věříme, že další úspěchy našich žáků budou přibývat a že se naše síň slávy bude dále rozrůstat o další žáky.

Mgr. Jiří Taichman

Mgr. Michal Morávek