Zápis do 1. třídy > Akce > Akce školy - archiv > 2014/2015 > Masopust 2015

Masopust 2015

Několikrát za rok dostanou naše učebnice a sešity volno. V pátek 27. února jsme hned po příchodu do třídy připravili kostýmy, líčidla a za chvíli z nás byli kominíčci, Křemílek, Vochomůrka, voják, víly, kočičky, zahradník, bába …..

Po osmé hodině se před školou sešly všechny masopustní masky. Náš průvod, vedený Laufrem a kobylkou, se vydal na dašické náměstí, kde nás už očekával pan starosta s panem místostarostou a diváci.

Pan starosta nám, pod podmínkou slušného chování, povolil průchod Dašicemi. Dokonce nám na dobu konání průvodu zapůjčil klíč od města. Za odměnu jsme přihlížejícím zazpívali, zarecitovali, taneček se nám letos moc nevydařil, ale příští rok vypilujeme i tuto část masopustního veselí.

Po návratu do školy následovala vydatná svačina a odchod do tělocvičny, kde se konal maškarní rej. Zahájení měli druháčci, kteří s paní učitelkou nacvičili předtančení. Polka se jim vydařila a ostatní se k nim s chutí přidali. Po tanci následovaly soutěže a zase tanec. Do tříd se nám sice moc nechtělo, ale čekaly na nás koblížky, a tak jsme se vrátili. Po občerstvení jsme se přestrojili, vše uklidili a rozešli se domů.

žáci 1. – 5. třídy a jejich třídní učitelky

Fotografie z masopustu naleznete ZDE