Zápis do 1. třídy > Akce > Akce školy - archiv > 2014/2015 > Šachový turnaj 2015

Šachový turnaj 2015

Středa, šachů je třeba, proto jsme ve středu 4. 2. 2015 vyrazili do Pardubic na již tradiční šachový turnaj žáků základních škol. Letos se sem sjelo 52 žáků z Pardubic a okolí, aby bojovali o krásný pohár pro vítěze turnaje.

Ostřílení šachoví matadoři Karel Ďuráč a Petr Jánský z IX. třídy nasadili laťku hned od začátku turnaje velmi vysoko a vyhrávali jeden zápas za druhým. Ke konci jim ovšem trochu došel dech a nepodařilo se jim získat důležité body, které jim pak chyběly k dosažení medailových pozic.

Petr nakonec skončil na nádherném 6. a Karel na 8. místě. Další člen našeho týmu Jakub Prášek z VII. třídy obsadil krásné 17. místo, Jakub Klapka z VIII. třídy 25. místo a Honza Rybyšar z IV. třídy 31. místo.

Všem pěti šachovým velmistrům patří velký obdiv a poděkování, hráli opravdu výborně!

Filip Vlček, vedoucí šachového kroužku