Zápis do 1. třídy > Akce > Akce školy - archiv > 2014/2015 > Akce VI. třídy > Pečení vánoček

Pečení vánoček

V úterý 2. 12. 2014 jsme se všichni vystrojili do zástěr, vybavili se válečky a moukou a těšili se na vyrábění vánoček na prodejní výstavu. Paní učitelka nám dala těsto a ukázala nám, jak se vánočka plete. Nejdříve jsme si rozkrojili připravené těsto na 4 stejné díly. Každý díl jsme rozváleli a zapletli. Komu zbyl čas, dělal další vánočky. Vánočky jsme nakonec potřeli vajíčkem a posypali kousky mandliček. Potom jsme odnesli vánočky do školní jídelny, kde nám je paní kuchařky upekly. Vánočky se vydařily a my je ve čtvrtek prodávali v našem obchůdku na školním projektu. U lidí měly vánočky velký úspěch, protože jsme je prodali do posledního kusu.

Iva Fialová, Dominik Bořek, Lukáš Faltus, 6. třída