Zápis do 1. třídy > Akce > Akce školy - archiv > 2014/2015 > Akce V. třídy > Výroba kachliček

Výroba kachliček

Na prodejní výstavě akce Čerti ve škole jsme se rozhodli nabízet vánoční kachličky polepené ubrouskovou metodou, které jsme vyrobili při pracovních činnostech. Nejdřív jsme si museli přinést z domu: kachličku, lepidlo, vánoční ubrousky a štětec. Ve škole jsme si umyli kachličku a připravili všechny věci. Potom jsme si natřeli lepidlem kachličku, na ni jsme nalepili připravený ubrousek. Ubrousek jsme potřeli lepidlem. Z jiného ubrousku jsme si vytrhali různé tvary. Tyto tvary jsme nalepili na kachličku s ubrouskem. Vytrhané tvary jsme potřeli  opět lepidlem. Potom jsme hotové kachličky dali na okno zaschnout. Další den jsme je ozdobili vánočními hvězdičkami a kachličky byly na světě.

Elen Peterková, V. třída