Zápis do 1. třídy > Akce > Akce školy - archiv > 2014/2015 > Florbalové turnaje 2014

Florbalové turnaje 2014

V 1. pololetí letošního školního roku jsme se zúčastnili dvou florbalových turnajů.

V listopadu to byl tradiční turnaj v Holicích určený pro starší žáky. Na tomto turnaji jsme samozřejmě nemohli chybět. Chtěli jsme obhájit 1. místo z minulého roku a zároveň se podívat do městské sportovní haly, kde jsme ještě jako škola nehráli. Ze 3 zápasů jsme nakonec vyhráli jen 1 a to bohužel na postup do bojů o první 3 místa nestačilo.

V půlce prosince jsme se vydali na vánoční florbalový turnaj do Pardubic pořádaný DDM Alfa pro mladší žáky. Mladších žáků chodících na florbalový kroužek bohužel moc nemáme a některým rodiče kvůli špatným známkám účast na turnaji zakázali, takže šance na dobré umístění týmu rychle klesaly a nakonec byli povoláni „do boje“ i žáci ze III. třídy.

První dva zápasy se tým sehrával a rozehříval, takže jsme prohru brali spíše jako motivaci do posledního zápasu ve skupině, kde proti nám nastoupil silný tým ze ZŠ Polabiny 1. První polovina hry patřila nám a vyhráli jsme ji krásným gólem Anetky Tycové 1:0. Ve druhé polovině zápasu jsme ale poněkud usnuli na vavřínech a nakonec jsme žákům z Polabin podlehli.

Není důležité vyhrát, ale získat zkušenosti do příštích turnajů.

Děkuji všem zúčastněným žákům za snahu a budu jim držet palce v dalších turnajích.

Filip Vlček, vedoucí florbalového kroužku