Zápis do 1. třídy > Akce > Akce školy - archiv > 2014/2015 > Bílá pastelka 2014

Bílá pastelka 2014

Dne 15. 10. 2014 proběhla sbírka Bílá pastelka 2014. Cílem projektu je shromáždit finanční prostředky na speciální výukové programy pro nevidomé lidi, kteří se učí zvládat samostatnou chůzi s bílou holí, číst a psát Braillovo slepecké písmo a další dovednosti nezbytné k jejich dalšímu životu. Letos sbírku provedli 2 žáci IX. třídy, Láďa Hegar a já, Tereza Škrobalová. V 8:00 hodin jsme si oblékli bílá trika s tím, že dnes chceme prodat všechny pastelky. Nabízeli jsme ve všech třídách žákům i pedagogům bílé pastelky za cenu minimálně 20 Kč. Měli jsme opravdu velkou radost, když někdo přispěl větší částkou. Dohromady jsme měli v krabičce 150 pastelek, ve škole se nám povedlo prodat přes 100 z nich! Na nic jsme nečekali a vyrazili jsme do ulic města. Někteří lidé nám nepřispěli, jiní přispěli a pastelku si třeba ani nevzali. Už dopoledne jsme prodali všechny pastelky. Díky všem dárcům jsme přispěli do sbírky neuvěřitelnou částku 4 464 Kč.

Za všechny příspěvky velice děkujeme.

Tereza Škrobalová a Ladislav Hegar