Zápis do 1. třídy > Akce > Akce školy - archiv > 2014/2015 > Nepokoušej osud

Nepokoušej osud

Dne 5. 11. 2014 jsme první hodinu vyrazili do Pardubic do Afi paláce na protidrogový program „Nepokoušej osud.“ Vyšli jsme do nejvyššího patra, kde jsme se usadili v sále a kde se měl program konat. Čekali jsme, než dorazí ostatní školy, abychom mohli začít. Když se sál zaplnil, zhasla se světla a uvítal nás Pepa Kudrna, který mezi námi chodil a pokládal nám různé otázky. Vysvětlil nám, co se bude ten čas dít. Spolu se zástupci Policie ČR nás upozornil, co se nám v životě může stát. Po tomto úvodu přizval na pódium Michala Hudčeka ze Superstar, který byl nachlazený. I přes to nám zazpíval a vyprávěl nám své zážitky ze života, jak se setkal s drogami. Poté nám zástupkyně policie ukazovala odstrašující fotky. Michal nám na zlepšení nálady znovu zazpíval písničku. Poté nám Michal dále vyprávěl historky. Celý tento program trval asi 70 minut. Nakonec jsme se s Pepou a Michalem mohli vyfotit a vzít si jejich podepsané karty. Poté jsme autobusem odjeli zpět do Dašic, kde pokračovalo vyučování.

Velice jsem se z toho poučili a nikdy nechceme mít nic společného s drogami.

žáci VII., VIII. a IX. třídy