Zápis do 1. třídy > Akce > Akce školy - archiv > 2014/2015 > Dřevíčkování

Dřevíčkování

21. a 22. října se učebna výtvarné výchovy proměnila v dřevodílnu. Přijel totiž pan Pilnáček s paní asistentkou, nastěhovali velké dřevěné podložky, svorky, svěráky, vrtačky, několik druhů pilníků, brusné papíry, kladívka…

Nejdříve nám pan Pilnáček předvedl veškeré nářadí, ukázal nám, jak s ním bezpečně pracovat. A konečně se mohlo začít s výrobou ježka. Každý dostal vyřezané, ale nezačištěné části – trup, kola a jejich spoje. Pustili jsme se nejdříve do zabroušení všech dílů, vrtali jsme si sami oči, otvory pro spoje kol, pilovali ježčí bodliny. Pokud se panu Pilnáčkovi práce líbila, mohli jsme ježka sestavit a jít si ho barevně dotvořit. Pan Pilnáček postavil pro naše ježky skluzavku s několika dráhami a my uspořádali ježčí závody. Kromě ježků jsme si domů odnášeli ještě malé dřevěné srdíčko pro maminky. Práce se dřevem nás bavila a už teď jsme zvědaví, co budeme vyrábět příští rok.

žáci 1.B. a Jana Lorencová, třídní učitelka