Zápis do 1. třídy > Akce > Akce školy - archiv > 2014/2015 > Podzimní výlet do Licibořic

Podzimní výlet do Licibořic

Ve čtvrtek 9. října jsme vyměnili aktovky za batůžky, vybavili se velkými svačinami pro sebe, tvrdým pečivem pro zvířata a jeli na podzimní výlet na Babiččin dvoreček do Licibořic.

Na statku se nás ujala paní Sýkorová a několik roztomilých koťat. Hned na začátku nás paní Sýkorová poprosila, abychom ji pomohli nalézt ztracené kuřátko. Cesta za kuřátkem ale nebyla vůbec jednoduchá, museli jsme splnit několik úkolů – projít bludištěm, přejít bažinu, přelézt překážky, poznat různé druhy zrnek, vymlátit pšenici, nakrmit slepice a morčata. Drželi jsme se statečně, úkoly splnili a kuřátko našli. A hned následovalo krmení dalších zvířat. V ohradách čekaly rodinky kozí, ovčí, prasečí, které si pochutnaly na tvrdém pečivu. Kráva Bůča nám nadojila pro koťátka mléko a my jsme konečně mohli splnit poslední úkol. Z připraveného těsta jsme zapletli preclíky, paní Sýkorová je upekla a většina z nás je hned snědla.

Na Babiččině dvorečku se nám líbilo, rozloučili jsme se a vrátili se zpátky do Dašic.

Děti z 1. B.