Zápis do 1. třídy > Akce > Akce školy - archiv > 2014/2015 > Uvítání prvňáčků

Uvítání prvňáčků

Dne 5.9.2014 se konalo uvítání prvňáčků. Stanoviště byla připravena 9.třídou, která také prvňáčky provázela. Žáci si prvňáčky nejprve rozdělili do skupin. Poté se žáci se skupinkami rozešli na určitá stanoviště. Prvňáčci byli provázeni odbornými učebnami, v kterých po ukončení prohlídky dostali do obálek kousky skládačky. Nejvíce se dětem líbila chemie, kde prováděly různé pokusy s magnety, mícháním barev a sody s octem. V tělocvičně měly překážkovou dráhu a v informatice si děti kreslily na počítačích. V učebně výtvarné výchovy vyráběly kočky z ruliček od toaletního papíru. Děti zpívaly, tancovaly a hrály na hudební nástroje v učebně hudební výchovy. V šatně si prvňáčci vyzkoušeli hraní fotbálku a kulečníku. V přírodovědné učebně poznávali různá zvířata a člověka. V učebně jazyků se naučili anglicky barvy a počítání do pěti. Po ukončení se skupinky vrátily do kmenových tříd, kde děti složily kousky skládačky na čtvrtku. Za odměnu dostali prvňáčci Brumíka. Doufáme, že se jim den líbil a pořádně si ho užili stejně jako my.

Lucie Ryšinová, Kristýna Gažiková