Zápis do 1. třídy > Akce > Akce školy - archiv > 2013/2014 > Velikonoční slavnosti MŠ a ZŠ 2014

Velikonoční slavnosti MŠ a ZŠ 2014

V pátek 10. 4. 2014 v odpoledních hodinách zahájili p. ředitelka MŠ Mgr. Zlata Závůrková a pan starosta Města Dašice Mgr. Petr Zikmund Velikonoční slavnosti, které se konaly v prostorách místní školky a školy. Počasí nám přálo a po vystoupení dětí z MŠ začal  plánovaný jarmark, který mohl díky slunečnu proběhnout venku. Návštěvníci mohli vidět souboj šermířů, děti si zařádily na nafukovacím hradu, mlsné jazýčky jistě neodolaly a zkusily, jak chutná trdelník. V prostorách školy si děti mohly v rámci velikonočních dílniček vyzkoušet svůj um a trpělivost při zdobení perníčků, výrobě jarních motýlků, kuřátek a zdobení velikonočních vajíček. Sportovně založení odvážlivci zkusili „trhnout“ rekord ve skoku přes švihadlo na čas – našli se i tací, kteří se nespokojili se svým pátečním výkonem v sobotu přišli překonat sami sebe. Esteticky založení návštěvníci se mohli pokochat výrobky dětí obou zařízení na velikonočně zaměřené výstavě prací žáků ZŠ a dětí MŠ. Jedním z hlavních bodů celého programu bylo vystoupení žáků ZŠ s programem na téma celoškolního projektu „Cestujeme po Evropě“. Cílem bylo objasnit a předvést, co že to ten projekt je, což se nám, myslím, podařilo.

Děkujeme za spolupráci dašickým zahrádkářům – hlavně panu Zemanovi, panu Škodovi – majiteli prodejny květin, firmě Madami (prodej pečených čajů), všem dobrovolníkům nejen z řad rodičů, kteří obětovali svůj volný čas a zapojili se do realizace dílniček. Poděkování patří i všem rodičům, kteří umožnili svým dětem zúčastnit se i ve volném dni školní akce, neboť na tomto příkladu je vidět nejlépe, jak chtějí rodiče spolupracovat se školou a jaký mají o činnost školy zájem.

Pro lepší představu, jak to na velikonočních slavnostech v pátek a v sobotu vypadalo, přikládáme pár fotografií.

Za MŠ a ZŠ Mgr. Zlata Závůrková a Mgr. Lada Morávková

vítěz šachového turnaje